3. Малеш удари юношите на Локо (София) в контрола (снимки)

Малеш удари юношите на Локо (София) в контрола (снимки)

Микревци се наложиха с 2:1 над „железничарите” в Надежда

Отборът на Локомотив (София) продължава с трагичните си игри в последно време, след като днес отстъпи с 1:2 в контрола пред втородивизионния Малеш Микрево. Двубоят се игра на стадион „Локомотив” в столичния квартал Надежда пред около 100 зрители.

Съставът на „железничарите” в този двубой бе изграден предимно от юноши на клуба, както и от футболисти, които не намират място в първия отбор на тима. И двете попадения за гостите от Микрево бяха дело на Жежев, докато голът за Локомотив бе реализиран от Манолов.

Двубоят започна в доста бавно темпо, като играта в началните минути се водеше предимно в центъра на терена. В 16-ата минута дойде и първата опасно в мача, след като Мицански върна нескопосано към вратаря си, Малинов стигна първи до топката и опита да прехвърли Димитров, но встрани от вратата.

Първият точен удар в мача пък дойде в 22-ата минута, когато Йорданов стреля по земя, но право в ръцете на вратаря на „железничарите”. В 25-ата минута пък, топката попадна в Станков в наказателното поле, но той от непосредствена близост нацели гредата.

Така дойде 29-ата минута, когато Кепов овладя след изпълнение на тъч и подаде за Жежев, който с красив и силен удар от около 28 метра открива резултата.

След гола темпото на игра отново спадна, но в края на полувремето имаше още няколко интересни ситуации пред двете врати. В 40-ата минута Манолов навлезе в наказателното поле и шутира с десния крак, но стражът на Малеш улови. 4 по-късно капитанът на гостите Атанас Атанасов стреля от дистанция, но над вратата.

Нов гол до края на първата част обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за тима на Малеш.

Втората част стартира ударно за „железничарите”, които възстановиха статуквото само 2 минути след подновяването на играта. Тогава Велев овладя на левия фланг и шутира, топката срещна и лявата греда и попадна в Манолов, който я прати в мрежата на Димитров за 1:1.

15 минути по-късно обаче, Жежев овладя около центъра на терена, напредна няколко метра и стреля, Вато Милчев опита да боксира, кълбото се плъзна по ръцете му и влезе в мрежата му за 2:1.

След това попадение Локомотив продължи да играе по-добре и последваха удари на Манолов, Райков и Велков, които обаче не доведоха до промяна на статуквото.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Манолов овладя на десния фланг и изведе Донев сам срещу Димитров удара бранител на гостите подложи крак и изчисти, кълбото срещна гредата, след което защитник на Малеш изпревари Донев за добавката и опасността премина.

В последните 10 минути домакините се поумориха, въпреки че разполага с повече резерви, което даде шанс на гостите да притесняват още резервата Вато Милчев. В 82-ата минута Мицански шутира от около 30 метра, ала стражът бе на място и спаси, след което трябваше да се намесва и след удар на Жежев.

В 87-ата минута пък, Станков навлезе в наказателното поле и намери номер 7 от състава на гостите, който стреля топката се удари в дясната греда и се върна в състезателя на Малеш, който добави, но Милчев този път спаси.

Последното по-интересно положение дойде в 89-ата минута, когато Манолов получи в наказателното поле, но стреля право в ръцете на Димитров.

Нов гол до края на мача обаче не падна и така Малеш се наложи над Локо (София) с 2:1 в контрола, играна на стадион „Локомотив” в Надежда.

Официално: Опитен испанец смени Ачиари в Берое

Клубът от Първа лига предприе изненадваща треньорска рокада след 1:0 над Славия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф