3. Мъри: Контролирахме целия мач, Левски чакаше само на контра

Мъри: Контролирахме целия мач, Левски чакаше само на контра

Ботев е на прав път, трябва само да усъвършенстваме стила си, коментира Станимир Стоилов

Напълно заслужено победихме, коментира победата над Левски с 2:1 наставникът на Ботев (Пд) Станимир Стоилов. Тодор Неделев отбеляза два страхотни гол и даде победен старт на „канарчетата” в А група, а същевременно Левски не може да излезе от кризата.

„През целия мач контролирахме нещата. Левски отбелязаха при първата ситуация, изгонването на Гари Родригес се оказа решително в наша полза. После направихме натиск, имахме положения, напълно заслужено победихме. Накрая имахме проблеми с кондицията, но като цяло съм доволен, че започнахме с победа и победихме силен отбор като Левски. Усилвахме натиска, докато успяхме да отбележим.”, заяви Мъри веднага след мача на „Христо Ботев”.

Той поздрави играчите си за показната игра и призна, че Ботев все повече се доближава до желаната от него игра.

„Започнахме най-вече да контролираме спокойно топката, без да прибързваме. Няма ги тези хаотични действия. Ботев е на прав път, само трябва да продължаваме да усъвършенстваме. И да не бяхме победили днес, аз пак щях да съм доволен. Естествено има и грешки. Нашата стратегия беше с търпелив контрол на топката да намерим голови ситуации. Това е Левски, за 6 месеца два пъти ги победихме. Футболистите имаха по-малко от 48 часа за възстановяване - проявихме и характер, и воля. Трябва да работим повече и повече, за да може отборът да се развива, да бъдат хората щастливи и най-вече да играем по този начин - да контролираме играта, да владеем топката, макар понякога резултатът да не е в наша полза”.

От първата минута Левски беше избрал тактика на контраатака. Ние контролирахме мача, те стояха в тяхната половина и при първото минаване на центъра ни вкараха гол.

Персонално за своите момчета Стоилов каза, че това не е максимумът на Тодор Неделев, въпреки че той вкара два хубави гола. Той очаква Домовчийски и Анисе тепърва да навлизат в най-добрата си форма.

„Тошко искаше 2-3 минути по-рано смяна, на него му се събра много. Най-важното за него е да продължава да играе под напрежение. Той трябва да работи много, за да се развива, това не е неговият праг. Бях 100 процента убеден, че Левски ще се прибере и ще ни остави да контролираме мача и ще чака да сбъркаме. Пропусна 1-2 ситуации Домовчийски, но той не е в оптимална форма. Трябва и Домовчийски, и Джинич, и Анисе да навлизат във форма.

Ботев има за цел да се представи по-добре от миналия сезон и да блесне в Лига Европа. Мъри се надява тежкият цикъл четвъртък – неделя да не се отрази на резултатите.

„Надявам се да не се отрази този мач за реванша със Жрински, най-трудно ще ни бъде възстановяването в следващите 20 дни. В момента сме в тежък период. Играем четвъртък – неделя, четвъртък – неделя. Играем мач за мач, първенството ще се реши през втория полусезон. Другото ми желание е да влязат всички играчи в оптимално състояние. Искам да имам постоянно 18-20 здрави и готови играчи, за да има ротация. Ботев ще има амбиции да е по-добре от миналия сезон. Играем мач за мач и ще видим къде ще стигнем. Ботев им за цел да надгражда, сега играем в Лига Европа. Има 10 отбора, които ще водят битка за местата в Европа”.