3. Маркиньос донесе първа победа на ЦСКА в подготовката

Маркиньос донесе първа победа на ЦСКА в подготовката

Павел Дочев надделя над легендарния национал Кристиян Циге с 1:0

ЦСКА победи Арминия (Билефелд) с 1:0 в дебюта на легендарния немски национал Кристиян Циге начело на германския клуб. Тази победа е първа за Павел Дочев начело на „армейците”, след като тръгна с поражение от Интер (Баку) на 26-и юни.

Единственото попадение в срещата бе реализирано от Маркиньос в 34-ата минута след много добро солово изпълнение. Новите попълнения на ЦСКА Уилям Тиеро и Джузепе Акуаро стартираха като титуляри за „червените”. Другите два трансфера на ЦСКА Грегъри Нелсън и Фабрицио Грило пък не бяха включени в групата за двубоя. Около 250 души изгледаха контролата между двата отбора в Бад Липшпаринге.

Още в началото на срещата ЦСКА започна по-активно и търсеше повече попадението. Само през първите десет минути „армейците” изтърваха три добри положения. В първата ситуация Маркиньос не успя да уцели вратата от границата на наказателното поле, а след това Руй Мигел стреля слаб също от добра позиция. Тонев пък получи много добро подаване в пеналта на немците и се опита майсторски да прехвърли вратаря Фернандес, но стражът успя да избие топката със сетни усилия в корнер.

След тези няколко добри положения „червените” продължиха да са по-добрият отбор на терена, но този път и играчите на легендарния немски национал Кристиян Циге успяха да стигнат до вратата, пазена от Чавдаров (през първата част). Делюра и Аблетски се записаха с удари по посока на вратата на ЦСКА, но и в двата случая бившият страж на Сливен не бе затруднен. В 29-ата минута се стигна и до най-чистото положение за ЦСКА до този момент. Маркиньос се измъкна добре от защитата на Арминия и нахлу в наказателното поле. Стражът на Билефелдизлезе да скъсява ъгъла, при което бразилецът реши да го прехвърли технично, но топката срещна лявата греда.

Пет минути по-късно Маркиньос се реваншира за пропуска си, като отбеляза първото и единствено попадение в срещата. Тиеро пусна много добър пас към него, след което офанзивният халф се освободи добре от няколко защитници на Арминия, влезе в наказателното поле и този път не сбърка, като пусна топката покрай вратаря Фернандес – 1:0.

До края на първата част отново ЦСКА стигна до добро положение, след като Гранден направи много добра солова акция пред вратата на Арминия. Французинът обаче не успя да излезе на стрелкова позиция, заради което пусна пас към Руй Мигел, който стреля, но топката срещна гредата. Секунда след това страничният рефер вдигна своя флаг, за да покаже, че португалецът е бил в положение на засада.

Втората част бе много по-скучна от първата, може би заради жегата в Бад Липшпаринге. Още в първата минута Павел Дочев направи четири смени, а десет по-късно още три. Така отборът се освежи и отново започна да атакува. Този път обаче не се стигаше до нищо, което може да бъде определено като чисто голово положение. Най-добрите ситуации през втората част бяха от преки свободни удари. Първо играч на Арминия центрира добре след изпълнение на фаул, Файк игра с глава, но кълбото излезе в аут. Възможността на ЦСКА бе след центриране на Галчев, но и този път нямаше кой да насочи топката в мрежата на Фернандес.

В последните минути на мача Арминия имаше страхотна възможност да изравни, но удар на Файк от няколко метра бе спасен от Караджов. Малко след това положение главният арбитър даде последен съдийски сигнал на двубоя - ЦСКА победи с минималното 1:0 германския Арминия (Билефелд).

Това е първа победа на ЦСКА под ръководството на Павел Дочев, който до този момент има две срещи като наставник на „червените”. Първата бе загубена от шампиона на Азербайджан – Интер Баку с 1:0 в Самоков. Следващата контрола на отбора е  на 7 юли срещу СК Верл.

ЦСКА – Арминия 1:0
1:0 Маркиньос 34’

ЦСКА: Здравко Чавдаров (Караджов 46’), Джузепе Акуаро, Йордан Минев (Дечев 75’), Павел Виданов, Румен Трифонов (Велинов 65’), Тодор Янчев (Галчев 46’), Александър Тонев (Манчев 46’), Елиот Гранден (Зехиров 58’), Маркиньос (Илиев 58’), Уилям Тиеро (Делев 46’)  Руи Мигел (Саидходжа 58’);

Арминия: Фернандес, Абелтски, Болман, Гюстер, Кауф, Фишер, Делюра, Хайдингер, Ньовил, Файк, Гюела;

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение