3. Маркиньос отново спасява ЦСКА (видео)

Маркиньос отново спасява ЦСКА (видео)

ЦСКА победи драматично Берое на стадион „Васил Левски”

Футболистите на ЦСКА спечелиха много ценни три точки в двубоя от 12 кръг на „А” ПФГ срещу гостуващия Берое (Стара Загора). Срещата се игра пред обидно малко зрители и около 300 запалянковци на гостите, които огласиха националния стадион "Васил Левски" със скандирания в подкрепа на своите любимци.

Двубоят се разви изключително драматично, след като първото полувреме завърши при нулево равенство, а през втората част бяха отбелязани цели 5 попадения. Точни за Берое бяха Стефан Велев (49') и Евгени Йорданов (79'), а за ЦСКА се разписаха Спас Делев – на два пъти (57' и 72') и Маркиньос в последната минута на продължението (90+3) .

През първата част отборът на Берое бе по-активният на терена. Първото положение се откри пред гостите, които в 7-та минута получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле на ЦСКА. Ударът на Златинов обаче попадна право в ръцете на вратаря Мболи. Десет минути по-късно отново старозагорци имаха шанс да открият резултата. След триходова комбинация между Петър Димитров, Владислав Златинов и Стефан Велев, последният отправи удар от границата на наказателното поле, минал на метър-два от десния страничен стълб на вратата на домакините.

Най-сериозната опасност пред вратата на Берое беше в 24-тата минута, когато след опасно центриране отляво на Румен Трифонов, Тонев не успя от малкото наказателно поле на гостите да нанесе удар, тъй като вратарят Карамфил Илчев улови кълбото. Първата част завърши без отбелязан гол.

Берое излезе напред в резултата четири минути след началото на второто полувреме. Голмайстор бе Стефан Велев, който се разписа от близко разстояние след асистенция на Тодор Христов.

Отборът на ЦСКА стигна до пълен обрат след като Спас Делев отбеляза две попадения в 57-мата и 72-рата минута на мача. Асистент на първото попадение на Делев бе Маркиньос, а за втория гол на нисичкия нападател великолепно центриране направи Йордан Минев.

В 79-тата минута Евгени Йорданов от състава на Берое, който току що бе влязъл в игра, се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар. Бившият играч на червените изравни резултата 2:2.

По всичко личеше, че това ще бъде крайния резултат на тази среща. В последната минута от продължението на двубоя обаче, бе отсъден пряк свободен удар в полза на ЦСКА на границата на наказателното поле. Зад топката застана Маркиньос, който за пореден път спаси своите и донесе така ценната победа за червените. Бразилецът не остави никакви шансове за Карамфил Илчев като запрати топката в горния десен ъгъл на вратата на слисания страж.

Така отборът на ЦСКА се изкачва на 6-то място във временното класиране на „А” група с 19 точки. Берое пък вече се намира на 7-ма позиция с актив от 18 точки.
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч