3. Матеус продължи възраждането на България след 1:0 над Кипър в Ларнака (видео)

Матеус продължи възраждането на България след 1:0 над Кипър в Ларнака (видео)

Единственото попадение в мача бе дело на Мартин Петров в 35-ата минута

Националният ни отбор по футбол продължава със стабилните си прояви, откакто Лотар Матеус пое тима, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Кипър с контрола. Срещата се игра на стадион „Антонис Пападопулос” в Ларнака, а успехът на „лъвовете” бе малък реванш за разгромната загуба с 1:4 в световна квалификация през 2009-а година. Единственото попадение в мача пък бе дело на Мартин Петров в 35-ата минута.

Двубоят започна с малко по-добра игра на домакините, които в 8-та минута може да открият резултата, след като Ефрем бе оставен сам в наказателното поле, ала ударът му с глава попадна право в ръцете на Стоянов. Секунди по-късно Янев центрира коварно от фаул, но кипърският страж в крайна сметка се справи със ситуацията.

След преполовяването на първата част „лъвовете” се окопитиха и на свой ред започнаха да застрашават вратата на Йоргалидис. В 26-ата минута Манолев центрира отдясно в наказателното поле, където Генков се извиси над всички, но изстрелът му с глава излезе в аут. Последваха нови хубави акции на „трикольорите”, които обаче завършиха с неточни удари на Манолев и Стилиян Петров.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Владислав Стоянов изрита топката далеч напред, Генков отклони с глава за Мартин Петров, който изпревари стража на Кипър, направи още няколко крачки и с левия крак по земя вкара кълбото в опразнената врата за 1:0.

След попадението темпото на игра спадна рязко и до края на първата част зрителите не видяха повече голове.

Втората част стартира с хубав шут на Мартин Петров по диагонала, който попадна в обятията на Йоргалидис. 10 минути по-късно Костадин Стоянов увисна след едно центриране и позволи топката да стигне до Митидис, чийто изстрел обаче бе спасен от Владислав Стоянов с крак.

След преполовяването и на вторите 45 минути, нашите отново овладяха инициативата и натиснаха съперника си в половината му. В 73-ата Занев отправи топовен шут от над 30 метра, който обаче прелетя малко над напречната греда на Йоргалидис. 120 секунди по-късно пък, Бандаловски центрира добре отдясно, Стилиян Петров игра с глава, ала стражът на домакините се разтегна добре и улови.

В последните 10 минути „лъвовете” продължиха да доминират и в 84-ата Николай Димитров бе много близо до гола, но изстрелът му по диагонала, не намери целта. 180 секунди по-късно Мартин Петров пък шутира неточно от фаул.

С това обаче се изчерпаха и всички по-интересни положения в мача. Нов гол до края обаче не падна и така България се наложи над Кипър с минималното 1:0 в контрола, играна в Ларнака.