3. Мъжете на Берое победиха юношите в учебна игра (снимки)

Мъжете на Берое победиха юношите в учебна игра (снимки)

Главен съдия на мача бе Ваня Дзаферович

Мъжкият отбор на Берое спечели с 2:0 учебната игра срещу юношите старша възраст в учебна игра, която се проведе на официалния терен на стадион “Берое”. Двата отбора изиграха две полувремена по 40 минути, а главен съдия на мача бе Ваня Джаферович. Джери Ситое откри резултата в 42-ата минута, а Георги Андонов удвои в 60-ата. Старши треньорът на представителния отбор Петър Хубчев използва два различни състава за двете полувремена.

Логично мъжете владееха инициативата на терена и създадоха редица опасности  пред вратата на юношите. Първата  от тях бе още във 2-ата минута, когато Веселин Пенев центрира от левия фланг, а Венци Христов  пробва удар от въздуха, който обаче  премина на метър от вратата, пазена от Теодор Койчев.

В 5-ата минута Елио Мартинс изведе Христов зад гърба на отбраната, нападателят напредна и копна технично топката покрай Койчев, но ударът му бе неточен и топката премина на сантиметри от лявата греда. В 20-ата минута Христов открадна една топка в центъра, напредна и нахлу в наказателното поле на юношите, но пасът му към Игор Джоман бе пресечен от Петко Ганев.

Следващата опасност дойде в 23-ата минута, когато Саюд изведе Венци Христов  на чиста позиция, но след удара на нападателя кълбото отново премина на метър от вратата. Последната възможност за първата част дойде в 32-ата минута. Елио Мартинс  пое топката от центъра на терена, проби по левия фланг и нахлу  в наказателното поле на юношите, след което центрира по земя към Дочно Атанасов, но капитанът на “Берое” не успя да нанесе добър удар и топката бе избита от защитата.

Второто полувреме започна отново с натиск на мъжете и в 42-ата минута Джери Ситое откри резултата. Нападателят от Мозамбик пое топката  на границата на наказателното поле и прати кълбото в мрежата с плътен удар в долния десен ъгъл на вратата.

Десет минути по-късно Георги Динков центрира, а Иво Иванов пробва странична  ножица, но ударът на защитника не успя да намери рамките на вратата.

В 60-ата минута Ситое бе съборен от Ганев почти на границата на голямото наказателно поле. Зад топката застана Георги Андонов, който с директен удар направи резултата 2:0. В сблъсъка Ситое получи лека контузия и на негово място в игра влезе вратарят Теодор Скорчев, който довърши мача като централен нападател.

В 68-ата минута юношите стигнаха до най-чистото си положение в  срещата, когато Ангел Костов получи топката в наказателното поле и стреля мигновено към вратата. Кирил Акалски обаче реагира  отлично и с акробатично хвърляне изби. Последната възможност за гол дойде в добавеното време. Алберто Лоузейро проби през центъра на защитата и пусна хитър пас към Саюд. Ударът на алжиреца обаче бе избит в ъглов удар от Теодор Койчев.

Берое (мъже)  - Берое (юноши) 2:0
1:0 Джери Ситое (42),
2:0 Георги Андонов (60)

Берое (мъже): Теодор Скорчев (40′ – Кирил Акалски), Веселин Пенев (40′ – Георги Динков), Иво Иванов, Борислав Стойчев (40′ – Владимир Зафиров), Здравко Илиев, Елиаш Алвеш да Силва (40′ – Алберто Лоузейро), Игор Джоман (40′ – Пауло Жорже), Амир Саюд, Елио Мартинс (40′ – Пламен Крумов), Дончо Атанасов (40′ – Георги Андонов), Венцислав Христов (40′ – Джери Ситое (60′ – Теодор Скорчев))

Берое (юноши): Теодор Койчев, Джунейт Али, Пламен Тенев, Петко Ганев, Борислав Желязков, Кирил Личев (40′ – Жюлиен Бенков), Венцислав Иванов (55′ – Кирил Личев), Исус Ангелов, Ивелин Монев (47′ – Никола Грозданов), Пламен Пенев (70′ – Ивелин Илиев), Ангел Костов (40′ – Адриян Минчев);

главен съдия: Ваня Джаферович (Босански брод)
стадион: “Берое”, Стара Загора

Треньорът на Берое щастлив, че предпочел България пред Боливия

Треньорът на Берое Хосу Урибе се радва, че е избрал България пред Боливия „Трябваше да отида в чужбина да тренирам много по-рано“

Звезда на ЦСКА аут до Нова година?

Нападателят на ЦСКА Аарон Исека има разстежение на връзките след дербито с Левски

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3