3. МЕГАСЕНЗАЦИЯ: Пирин би Лудогорец в Разград! (ВИДЕО)

МЕГАСЕНЗАЦИЯ: Пирин би Лудогорец в Разград! (ВИДЕО)

Шампионите на 4 точки от ЦСКА след 0:1

Пирин (Благоевград) поднесе една от сензациите на сезона във футболния ни елит, след като победи шампиона Лудогорец с 1:0 насред Разград в мач от XXII кръг.

Единственото попадение на стадион „Хювефарма Арена“ реализира Преслав Йорданов от дузпа в добавеното време на първата част. Домакините могат да съжаляват, защото имаха куп добри положения за гол, но не ги използваха, а освен това пропуснаха шанса да се възползват от грешката на лидера ЦСКА в събота. Нещо повече, момчетата на Анте Шимунджа вече изостават с 4 точки от „червените“ и допуснаха едва втора загуба през сезона в efbet Лига, докато намиращият се в трудна ситуация заради оттеглянето на собственика си Пирин вече има 16 пункта и заема 14-ата позиция.

Капитанът на домакините Антон Недялков получи травма на загрявката и бе заменен принудително от Дени Групер, а дебют за шампионите направи дошлият преди дни Тодор Неделев, който бе титуляр.

Първи мач за представителния тим на гостите, и то с капитанската лента, пък записа младокът Мартин Бачев. Началните минути очаквано бяха за разградчани и още в 6-ата именно Неделев изведе Кирил Десподов по дясното крило. Последва центриране към наказателното поле, където Раи Насименто стреля, но много неточно. В 8-ата минута пък Пипа проби, ала Максим Ковальов пресече опита му да намери съотборник. Центриране на Десподов в 16-ата минута бе засечено от Игор Тиаго, но топката премина покрай гредата, а в 19-ата отново Пипа центрира, ала Ковальов се намеси. Впоследствие Пирин се съвзе и на свой ред опита да застраши вратата на Лудогорец като в 30-ата минута Чебрайло Макрецкис се озова сам срещу Серджио Падт, но не успя да го преодолее. Отговорът на домакините дойде 5 минути по-късно, след като Тодор Неделев намери Раи Насименто в наказателното поле. Бразилецът се обърна и прати топката с левия си крак към далечния ъгъл, но Ковальов спаси. Малко преди почивката Раян Сенхаджи изведе с дълго подаване Данило Кондраков, който бе спънат точно на линията на наказателното поле. Първоначално бе отсъдена засада, но след намеса на системата ВАР стана ясно, че такава няма и така Пирин получи дузпа. Зад топката застана Преслав Йорданов и хладнокръвно я прати в мрежата, за да открие резултата в добавеното време на първата част.

Треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа опита да освежи атаката на своя тим и на полувремето замени неубедителните Клод Гонсалвеш и Раи Насименто, включвайки в игра Педро Нареси и Спас Делев. С началото на второто полувреме шампионите вдигнаха темпото и обсадиха вратата на гостите от Благоевград.

В 67-а минута Десподов стреля отблизо, но Ковальов спаси, а в последвалото разбъркване никой от разградския отбор не успя да нанесе завършващ удар. Десетина минути по-късно влезлият като резерва Доминик Янков направи пропуск, след като от чиста позиция стреля над вратата.

После Неделев се оказа на стрелкова позиция в 84-ата минута на двубой. В наказателното поле на Пирин той отправи удар с десния крак, който обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата.

Игор Тиаго бе изведен сам срещу Ковальов, който с плонж с глава изчисти топката, след което остана да лежи на земята. Главният рефер Ивелин Занев спря играта в 85-ата минута, след което последва напрежение между футболистите на двата отбора и се стигна до масови сблъсъци. Съдията обаче овладя положението, а Максим Ковальов остана в игра.

Въпреки 10-те минути добавено време, домакините не можаха да стигнат поне до изравнителен гол и така в крайна сметка трябваше да се примирят с поражението.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН 0:1
0:1 Преслав Йорданов (45+1)

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 14. Дени Групер, 7. Рай Насименто, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов (к), 22. Франко Русо, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 88. Тодор Неделев;

Пирин Бл: 12. Максим Ковальов, 11. Андрей Йорданов, 72. Раян Сенхаджи, 29. Мартин Бачев (к), 10. Славко Шоколаров, 18. Мартин Смоленски, 20. Чебраилс Макрецкис, 26. Иван Тасев, 9. Преслав Йорданов, 14. Даниил Кондраков;

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза