3. Миньор изпусна Литекс - 2:2 (видео+снимки)

Миньор изпусна Литекс - 2:2 (видео+снимки)

Вратарски грешки направиха двубоя резултатен

Миньор и Литекс направиха 2:2 в интересен мач от осмия кръг на „А“ група. Шампионите тръгнаха добре в мача, но накрая трябваше да се борят, за да не загубят двубоя.

Литекс поведе с ранен гол на Георги Миланов, но само за пет минути в края на първото и началото на второто полувреме „чуковете“ обърнаха резултата. Все пак 15 минути преди края на срещата „оранжевите“ изравниха, но не показаха класа да спечелят срещата.

Литекс тръгна уверено. В 16-ата минута Христо Янев центрира много добре отляво, а сред навлизащия куп от играчи, Георги Миланов се пласира много добре и след недоброто излизане на Чворович, отбеляза.

Пет минути след това, след центриране, Бибишков показа уменията си да играе с глава и насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата, където Виничиус извади сигурен гол с акробатична намеса. В 31-ата минута пък Костадин Марков пусна хитър пас в коридор към Крум Бибишков, който овладя топката и от аутлинията отправи удар, който срещна страничната греда.

Миньор обаче не се отказа да търси попадение въпреки пропуските. В последните секунди на първата част, при изпълнение на корнер от Василев, топката бе насочена към Бибишков, Виничиус излезе да пресече подаването, но неразчетено и след като Бибишков удари топката с глава, тя достигна до Ивайло Стоянов, който я добави в мрежата.

Така, при 1:1, двата отбора се оттеглиха на почивка. Още в първите секунди на втората част можеше да падне гол. След центриране отляво и удар с глава на Том, Виничиус изби сигурен гол на удар под напречната греда.

Веднага след това пък Христо Янев отправи добър удар, но Чворович спаси.

В 50-ата бразилският страж на Литекс помогна Миньор да поведе. Виничиус излезе да изчисти една топка, след което се опита с крака да довърши започнатото, но комично не можа да уцели добре кълбото и намиращият се наблизо Евертон от 25 метра отбеляза.

По-силната игра на Миньор продължи. В 68-ата минута Бибишков за малко да вкара, в 72-ата даде извеждащ пас към Окечукво, на който топката бе избита с мъка от краката.

Любо Пенев реагира с три постепенни смени и едната от тях донесе именно изравнителния гол. В 75-ата минута Мирасема си чукна топката вляво пред наказателното поле, надбяга защитник и стреля от малък ъгъл, а със слаба изява на Чворович падна попадението.

Мачът си отиваше на 2:2, когато в 86-ата минута при бърза контра на Миньор, Траянов намери Въндев с извеждащо подаване сам срещу вратаря и точно преди да стреля, Занев със самоотвержена намеса подложи крак на нападателя.

След срещата старши треньорът на Литекс Любо Пенев бе много недоволен от показаното от неговия отбор, а на обратния полюс бе Стойчо Стоев, който пък съжаляваше, че отборът му не е задържал победата.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение