3. Миньор надви Банско в реванша и се класира за четвъртфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Миньор надви Банско в реванша и се класира за четвъртфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Чуковете" надделяха над втородивизионния тим с 2:1

Отборът на Миньор победи Банско с 2:1 във втория мач между двата тима от 1/8-финалите на турнира за Купата на България и по този начин се класира за четвъртфиналната фаза. Първата среща между двата тима завърши наравно – 1:1, а след победата с 2:1 в днешния двубой, игран на стадион "Миньор" в Перник, „чуковете” продължават на четвъртфиналите, отстранявайки Банско с общ резултат 3:2 от двата мача.

Миньор успя да поведе в 10-ата минута, когато Давид Стоянов напредна по десния фланг, центрира и от десет метра с глава Фарес Брахими забоде кълбото в десния горен ъгъл на вратата на Банско.

Гостите обаче успяха да отвърнат на удара до края на първата част – в 30-ата минута капитанът на Миньор - Ивайло Цветков, изчисти неориентирано една топка в наказателното поле, тя попадна на крака на Петър Тончев и той с удар от въздуха я прати покрай вратаря на Миньор за 1:1. Такъв бе резултатът и на почивката на двубоя.

Домакините започнаха доста активно през второто полувреме и успяха отново да поведат в резултата в 51-ата минута, когато Александър Александров центрира отлично от ъглов удар, а Камен Хаджиев се извиси над всички и и с глава забоде топката в горния десен ъгъл на вратата за 2:1.

В 65-ата минута „чуковете” имаха нова отлична възможност за отбелязване на гол, след като Брахими намери Томислав Павлов, който стреля много хубаво, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.

Банско не се предаде и се опита да достигне до изравнителен гол, като в 67-ата минута два пропуска направо влезлият в игра през второто полувреме Сергей Георгиев.

Двата тима не успяха да си отбележат нови голове до края на срещата и по този начин Миньор надделя над Банско с 2:1. Така „чуковете” се класираха за четвъртфиналите.

szólj hozzá: minioro