3. Миньор победи Пирин във врящия котел на Симитли - 1:0

Миньор победи Пирин във врящия котел на Симитли - 1:0

Горан Янкович донесе трите точки, феновете пеят "Идва ред на Левски".

Миньор победи с 1:0 като гост Пирин в мач от първия кръг на „А” група, предаде кореспондент на Novsport. Мачът се игра на стадиона в Симитли във френетична атмосфера, създадена от феновете на двата отбора.

Единственото попадение в мача отбеляза Горан Янкович в 45-та минута. Тогава отбраната на Пирин не обърна внимание на подаване към сърбина, той се озова сам срещу Благой Макенджиев и откри резултата. В хода на срещата играчите на Пирин на няколко пъти претендираха за дузпи, но реферът на срещата не посочи към бялата точка. През втората част Пирин създаде малък брой опасни положения, за разлика от своя съперник, който на няколко пъти бе близо до решителния втори гол.

Двата отбора си поделиха първото полувреме, но по-съобразителни в края на първите 45 минути се оказаха играчите на Миньор, които се възползваха от момент на разсейване в противниковата отбрана и отбелязаха първия си гол в заключителните секунди на първата част.

Горан Янкович изведе тима си напред в 45-ата минута, след като бранителите на Пирин не успяха да пресекат подаването към сръбския нападател. За него единствено остана да прати топката в мрежата зад безпомощния Макенджиев.
Футболистите на Миньор започнаха мача като по-активния отбор и в първите 10 минути успяха да създадат едно опасно положение пред вратата на Пирин. Витанов първоначално затрудни стража на домакините с удар от около 25 метра, а след това с Марков отправи опасно центриране към Велимир Иванович.

От този момент нататък Пирин изравни играта и успя да излезе от своята половина. На няколко пъти „орлетата” стреляха от разстояние, но не успяваха да намерят целта. Миньор отвърна със същото и в 23-ата минута Христо Господинов с акробатичен удар стреля към Макенджиев. В 38-ата Пирин създаде първото си опасно положение – Дани Пеев бе изведен от Борис Галчев на чиста позиция, но изпрати топката право в ръцете на Чворович. На два пъти домакините претендираха за дузпа, но желанията им не бяха зачетени от рефера Ангел Ангелов. Кратко след пропуснатата от Пеев възможност на другия край на терена Христо Господинов бе близо до гола, като стреля опасно към вратата на Пирин. Кълбото обаче премина над напречната греда.

Първото опасно положение след почивката бе в полза на гостите от Перник. Христо Господинов се оказа очи в очи с Благой Макенджиев в 63-ата минута, но ударът му не успя да преодолее стража на Пирин. Играчите на домакините имаха нов повод да претендират за дузпа. Това се случи в 71-ата минута на мача при съмнение за игра с ръка на Адриан Иванов. Реферът Ангел Ангелов обаче не посочи към бялата точка.

В останалото време футболистите на Миньор успяха да неутрализират противниковите футболисти, които бяха прибягнали единствено до центрирания в противниковото наказателно поле. Високите топки обаче не се оказаха проблем за по-високите бранители на гостите. В заключителните минути Даниел Пеев за пореден път стреля от далеч, но топката отново не намери целта.

В първата минута на добавеното време втори жълт картон получи Ивайло Цветков за грубо влизане срещу Кондев. В оставащите секунди Пирин не достигна до нова възможност за гол. Така на старта на новото първенство Миньор започна с минимална победа срещу Пирин. След края на мача феновете от Перник започнаха да скандират "Идва ред на Левски". Шампионите гостуват на Миньор следващия уикенд в мач от втория кръг на "А" група.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА