3. Младежите на България разбиха Зимбабве с 5:0

Младежите на България разбиха Зимбабве с 5:0

Младежкият национален отбор на България започна по много убедителен начин участието си в Международния футболен турнир за младежи до 21 години, предаде кореспондент на Novsport.com. Възпитаниците на селекционера Иван Колев разбиха с 5:0 младежката гарнитура на Зимбабве.

Първото полувреме на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен завърши при нулево равенство, но след почивката младите лъвчета бяха пълни господари на терена. Резултатът бе открит от новото попълнение на Сливен Атанас Апостолов, а малко по-късно юношата на ЦСКА Александър Тонев удвои резултата. Младият играч на Чавдар (Етрополе) Христо Крачанов набързо отбеляза още два гола, а крайното 5:0 бе фиксирано от новото попълнение на Локомотив (Мездра) Страхил Попов. Африканците пък играха с човек по-малко от средата на първото полувреме.

В другата среща от надпреварата Грузия стигна до 1:1 (0:1) с попадение в последната минута срещу Южна Африка. Турнирът продължава на 24 юли със срещите Зимбабве - Южна Африка и България - Грузия.

България: Марио Кирев, Филип Филипов, Костадин Гаджалов, Милчо Макенджиев, Тодор Стоев, Стефан Велев, Атанас Апостолов, Янко Сандански, Виктор Петаков, Тодор Колев, Александър Тонев (Дилян Колев, Даниел Генов, Мартин Дечев, Любомир Тодоров, Христо Крачанов, Страхил Попов)