3. Младежите на Черна гора с победа над Казахстан в групата на България

Младежите на Черна гора с победа над Казахстан в групата на България

След успеха Черна гора се изкачи на 3-о място в групата със 7 точки от 4 изиграни мача, а Казахстан е на 4-а позиция с 5 от 7.

Младежкият национален отбор на Черна гора, който през уикенда завърши 1:1 с България, записа успех с 3:1 над Казахстан в европейската квалификация от група 6 за шампионата в Дания през 2011 година.

Черногорците поведоха с 2:0 до почивката, след попадения на Адрович в 10-ата и Джурович в 43-ата минута.

В 72-ата минута Коробов от тима на Казахстан получи червен картон и остави съотборниците си с 10 човека на терена.

В 82-ата минута Николич направи класическа преднината на домакините, а минута по-късно Абдукаримов отбеляза почетен гол за гостите.

След успеха Черна гора се изкачи на 3-о място в групата със 7 точки от 4 изиграни мача, а Казахстан е на 4-а позиция с 5 от 7. Българският тим е последен с 4 точки от 5 мача. Лидери са Швеция и Израел със 7 точки от 3 мача.