3. Младежите на Гана обърнаха България насред София

Младежите на Гана обърнаха България насред София

Младежкият национален отбор на България по футбол записа нова срамна загуба. Днес възпитаниците на Иван Колев допуснаха да бъдат обърнати от отбора на Гана с 1:2 на стадион „Славия” в София, след като бяха много по-добри през първата част и успяха да поведат в резултата. Смените, които Колев направи, промениха облика на нашия отбор и от това се възползваха гостите от Гана, които можеха да запишат и по-убедителна победа.

Нашите започнаха по-добре мача и още в 5-ата минута стигнаха до опасно положение. Балтанов се възползва от грешка в отбраната на гостите, стреля от непосредствена близост, но топката бе избита в ъглов удар. При последвалото центриране обаче, Сашо Тонев качи топката на главата на Балтанов и този път българският капитан не сгреши отблизо за 1:0.

България продължи да бъде по-активният тим на терена в оставащите минути на първата част, но в крайна сметка не създаде нищо по-опасно пред вратата на Джоузеф Адо. Гостите пък стигнаха до единственото си чисто положение едва в 34-ата минута, когато Адия от непосредствена близост не успя да намери очертанията на вратата и прати топката високо над напречната греда.

Събитията на терена коренно се промениха през втората част. Старши треньорът на „трикольорите” Иван Колев направи няколко промени в състава и това моментално се отрази на играта на българския отбор. Още в 52-ата минута Гана можеше да стигне до изравняване, когато Адамс стреля атрактивно с пета от около 3 метра, но резервният страж на България Денчев спаси неговия удар.

Пет минути по-късно обаче Гана успя да изравни резултата. Рами проби добре отляво, върна топката назад, където резервата Ишмаел я засече и с мощен удар от около 12 метра препарира Денчев за 1:1. Последва нова опасност за гостите, но удар на Агумеянг бе спасен от българския страж. Натискът на Гана продължи и в 67-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Адия бе изведен зад отбраната на България, излезе очи в очи с Денчев и с техничен удар с левия крак направи резултата 1:2.

В 75-ата минута Гана имаше шанс за трети гол, но Гарафу, който се озова на чиста позиция, не успя да намери очертанията на вратата. Българите, които сякаш бяха изпаднали в шок, стигнаха едва до 1 голово положение минута преди края на срещата, което бе пропиляно от Сашо Киров. Юношата на Левски излезе очи в очи с противниковия страж, но вместо да скъса мрежата, му подаде топката в ръцете.

Така резултатът остана непроменен и младежкият национален отбор записа нова загуба – този път обрат от Гана насред стадион „Славия” – 1:2.

България (мл.) – Гана (мл.) 1:2
1:0 Балтанов 5’
1:1 Ишмаел 56’