3. Младежите ни с тежко поражение от Босна в контрола

Младежите ни с тежко поражение от Босна в контрола

Националите ни до 21 години загубиха с 0:3 в Благоевград

Младежкият национален отбор на България по футбол отстъпи на Босна и Херцеговина с 0:3 в контролна среща, която се игра в Благоевград. Това е втората среща за 21-годишните таланти през ноември след 0:0 срещу Словения преди 4 дни и последна за всичките ни национални отбори за календарната година.

Гостите от Босна и Херцеговина впечатлиха с бързи действия, агресивни и мощни нападатели, които трудно бяха спирани от нашата защита. Отделно от това, груби индивидуални грешки на нашата защита допълниха трудната вечер за българския отбор.

Гостите от Босна и Херцеговина откриха резултата от дузпа в 20-ата минута, реализирана от Иван Башич. Самият Башич я спечели, след като стреля извън наказателното поле, а на метри вътре Емил Ценов отклони топката с ръка. Реферът прецени, че интервенцията му променя хода на топката и отсъди наказателен удар.Пет минути по-късно босненците се разминаха с чудесен шанс за свой втори гол. Изритана топка от вратаря Никола Четкович се превърна в пас към Енвер Куласин, който се измъкна от Ценов, пробяга 10-15 метра и стреля, но за късмет на българския отбор топката се отби в гредата. А друг нападател на Босна и Херцеговина не успя да направи добавка за 0:2.

Но това се случи в 33-ата минута, когато Божидар Пенчев не успя да вземе решение какво да прави с топката, тя му беше отнета, а мощният таран на гостите Адмир Бърстрич с чудесен диагонален удар прониза вратаря Славков за втори път в срещата.

През второто полувреме селекционерът на България Александър Димитров опита да промени хода на срещата и направи две смени, пускайки в игра плеймейкъра Станислав Дюлгеров и крилото Николай Златев. Двамата застанаха в дясната страна на българската атака и именно пробив на Златев и центриране създаде първите проблеми за вратаря на Босна и Херцеговина Никола Четкович в мача, който обаче се справи.

Но въпреки опита за активизация на българите, Босна и Херцеговина стигна до трети гол, отново благодарение на грешка в защитата. Мартин Георгиев върна топката неточно, Маждид Шишич обаче дебнеше и видя това, излезе сам срещу вратаря и прониза Славков за трети път в 58-ата минута.България можеше да стигне до гол в последните секунди на мача, когато Николай Златев от собствената си половина даде пас на Роберто Райчев, но младият нападател на Славия не намери вратата.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)