3. Младежите паднаха тежко от Дания и останаха без шансове дори за баражите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Тони Здравков игра слабо в Стара Загора и допусна три гола

Младежкият национален отбор на България загуби всякакви шансове дори за бараж за Евро 2017 в Полша. Отборът на Антони Здравков игра слабо и претърпя тежко поражение с 0:3 в Стара Загора от фаворита и играещия без напрежение Дания. Маркус Ингвартсен наниза хеттрик.

Гостите откриха в 13-ата минута. Кристиян Малинов фаулира капитана Кристенсен. С много силен удар Ингвартсен не остави шансове на Китанов, който хвана ъгъла и дори докосна топката, но изпратеното с мощ кълбо обра паяците.

Резултатът бе удвоен в 28-ата минута, когато Ингвартсен засече центриране отляво във вратарското поле, като се възползва от неубедителна проява на Китанов.

Чак в края на полувремето Юлиян Ненов от Дунав стигна до голова позиция и пусна към далечния ъгъл, но топката премина покрай гредата в аут.

Милчо Ангелов направи голям пропуск с подновяването на играта, като от няколко метра не успя да пробие вратаря Хагелскяер.

Мачът остана жив до 62-ата минута, когато след грешка на Пламен Гълъбов нападателят на Нордзеланд Ингвартсен оформи своя хеттрик.

Греда на Нисен пък остави загубата на нашите само 0:3.

Така, България остана с 14 точки в своя актив и дори при победа над Румъния у дома на 11 октомври няма шансове за бараж. Точките от победите над Армения ще бъдат премахнати и ще завършим най-много с 11 точки. Тимът от бившата съветска република със сигурност ще завърши последен след загубата си в петък с 0:1 от Люксембург като гост. А за баражите, закъдето отиват най-добрите четири от деветте втори от останалите групи, са необходими поне 12 точки.

Състав на България: Георги Китанов, Мики Орачев (62-Тони Тасев), Пламен Гълъбов, Христо Попадийн, Милен Гамаков (к), Юлиян Ненов (51-Кирил Десподов), Милчо Ангелов, Кристиян Малинов, Радослав Терзиев, Александър Василев, Радослав Цонев (46-Антонио Вутов)

Неизползвани резерви: Красимир Костов, Венци Керчев, Серкан Юсеин, Никола Колев

Селекционер: Антони Здравков