3. Младежките национали направиха скучно нулево реми в груб мач с Македония (видео)

Симеон Мечев от нашите и Несторовски от гостите получиха червени картони през втората част

Младежкият национален отбор по футбол на България изигра скучно и разочароващо нулево реми срещу връстниците си от Македония на Градския стадион в Сандански. Двата отбора не показаха почти нищо футболно в курортния град, но успяха да си изкарат по един червен картон през второто полувреме заради грубата си игра.

През първото полувреме и двата тима имаха добри възможности, но не успяха да поведат в резултата. До 20-тата минута имаше само две по-изгодни положения за нашите. В 15-тата минута Тонев проби отдясно, центира остро, защитник в жълто изчисти лошо и Венцислав Бенгюзов стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби в защитник и мина на сантиметри от лявата греда на гостите.

Македонците отвърнаха малко след това и в 21-вата минута Несторовски изпълни прекрасен фаул, нацели страничната греда на Пламен Илиев, но топката попадна в тарана на гостите Станков, който от няколко метра не успя да отбележи и изкара кълбото в аут.

Най-чистото положение за България също дойде от пряк свободен удар в 36-тата минута. От удобна дистанция фронтално пред наказателното поле на Стояновик, Момчил Цветанов отлично прехвърли стената, но за негово нещастие уцели горната греда на Македония.

През второто полувреме мачът се превърна в истинска битка. Двата отбора заиграха доста грубо и футболът отсъстваше на терена. Играта често бе спирана заради нарушения, а съдията Николай Йорданов нашари двата състава с много картони.

Тези 45 минути ще се запомнят с двата червени картона, които българи и македонци получиха. Първо в 69-тата минута Несторовски получи втори жълт картон за грубо влизане и остави македонците с 10 души на терена.

Вместо да се възползват от численото си превъзходство нашите младежи се подведоха по грубата игра на гостите и на свой ред допуснаха до получат червен картон. Симеон Мечев направи един безсмислено груб фаул срещу Спировски в центъра на игрището и Николай Йорданов правилно го изгони.

До края играта на нерви продължи и единственото чисто положение за втората част бе създадено чак в продължението на мача. Тогава Алтипармаковски засече остро центриране в наказателното поле на България, но изкара топката в аут покрай Пламен Илиев.

Така двата отбора не можаха да намерят пътя към вратата на противника и приключиха сблъсъка помежду си при разочароващото 0:0, което постави много въпроси пред Михаил Мадански.