3. Монтана докопа точка от Локо Пловдив (снимки+видео)

Монтана докопа точка от Локо Пловдив (снимки+видео)

Тимът на Стефан Грозданов не се даде на "смърфовете" на "Огоста"

Монтана стигна до равенство 2:2 при домакинството си на Локомотив (Пд). Смърфовете поведоха в резултата чрез Даксон, но допуснаха обрат до почивката след попадения на Димитър Кр. Илиев и Луис Едуардо, а през второто полувреме стигнаха само до изравняване чрез изгонения в края Джереми Родригес. Домакините се бориха до последно и с много усилия успяха да спечелят точка от тежкия двубой на стадион „Огоста”.

Първото полувреме се разви много равностойно. Сякаш гостите имаха превес, но това не се материализира в цифровото изражение на таблото на почивката. Напротив – Монтана водеше с 2:1 след много ефективна игра. Домакините реализираха и двете си положения пред вратата на Лучини, а в тяхната основа беше Димитър Кр. Илиев.

През втората част двубоят беше двуостър, а гостите направиха всичко по силите си, за да обърнат резултата в своя полза. Стигнаха обаче до само един гол за крайното 2:2, като в самия край Джереми Родригес получи втори жълт картон и тотално уби надеждите на своите. В 64-ата минута Здравко Лазаров имаше сериозни претенции за дузпа, след като бе побутнат в наказателното поле от Дюлгеров.

Първоначално Монтана беше по-активният отбор, но постепенно Локо Пд завладя центъра и започна да щурмува противниковата врата. Лазаров, Лукич и Даксон тормозеха защитата на домакините. В 28-ата минута логичното се случи и Даксон отбеляза след грешка на Димитър В. Илиев. Бразилецът се възползва, завъртя се умело на границата на пеналтерията и с нисък премерен удар не остави шансове на Христо Иванов.

Монтана обаче изравни само шест минути по-късно, когато Димитър Кр. Илиев премина цялата защита на смърфовете и разстреля Флориан Лучини.

Две минути по-късно Локо пробва да си върне преднината, но Венков стреля над вратата от удобна позиция.

Монтана осъществи пълен обрат минута преди края на полувремето. Димитър Илиев проби отляво и поднесе топката на Луис Едуардо, който от точката за изпълнение на дузпа я прокара зад гърба на Лучини за 2:1.

След подновяването на играта борбата взе превес. От самото начало Локо се хвърли в атака, а Монтана действаше със страховити контраатаки. В 54-ата минута Лучини допусна фрапантна грешка, която можеше окончателно да убие интригата. Късметът обаче беше на страната на „черно-белите”.

Десет минути по-късно Лазаров изглеждаше, че е съборен в наказателното поле от Дюлгеров, но реферът Вихрен Манев не даде дузпа. Капитанът на гостите оспорваше бурно решението на арбитъра.

В 67-ата минута Локо успя да изравни, макар и не без помощта на Борис Кондев. Той отклони топката при удар от нулев ъгъл на Джереми Родригес и спомогна за попадението на гостите за 2:2.

В 79-ата минута Монтана имаше страхотна възможност да излезе отново напред в резултата, но късметът за втори път помогна на гостите. Удар на Мечечиев от малък ъгъл рикошира и топката се разходи по голлинията, без да я премине.

Три минути по-късно Даксон излезе сам срещу Христо Иванов, но стражът скъси ъгъла на време и улови.

Така двубоят справедливо приключи при равен резултат.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение