3. Монтана се разправи с Ботев (Враца) в драматичното регионално дерби (видео+снимки)

Тимът на Стефан Грозданов спечели с 4:2 под Околчица

Монтана победи Ботев (Враца) с 4:2 в регионалното дерби от 5-ия кръг на „А” група. Тимът на Стефан Грозданов се разправи под Околчица с възпитаниците на Сашо Ангелов, който преди мача заяви, че ще подаде оставка при загуба. Монтана поведе с 2:0 до почивката след попадения на Борис Кондев и Луис Едуардо, но в началото на второто полувреме Ботев съумя да стигне до изравняване с два гола до 48-ата минута чрез Траян Траянов и Ивайло Данчев. В крайна сметка гостите ги пречупиха с още две бързи попадения – на Янко Сандански и Луис Едуардо – и не оставиха съмнения в превъзходството си. При 0:1 за Монтана фенове и ръководство на Ботев претендираха срещу реферите за неотсъдена засада при откриващото попадение.

Иначе Ботев, който бе в серия от три последователни загуби, показа дух и желание, но игрово отстъпваше на Монтана. Гостите бяха със само един отбелязан гол до този мач, но днес вкараха 4.

Ботев започна по-добре мача. В 12-ата минута Бранимир Костадинов пропусна чисто положение. Ивайло Данчев навърза цялата защита на гостите, центрира във вратарското поле, където нападателят стреля от непосредствена близост в тялото на добре пласирания Христо Иванов.

Монтана постепенно изнесе играта и в 21-ата минута излезе напред в резултата. Луис Едуардо изведе Борис Кондев сам срещу вратаря Цветковски. Ветеранът пусна кълбото покрай стража за 1:0. Попадението породи бурни протести от страна на феновете и щаба на домакините, които имаха претенции за неотсъдена засада при подаването на Едуардо.

Домакините пробваха да изравнят, но опитите им бяха анемични, а и Христо Иванов действаше сигурно под рамката.

Монтана се възползва за втори път от слабата защита на Ботев и в края на полувремето удвои преднината си. Непокритият Едуардо засече центриране на Дюлгеров отдясно и прати топката в мрежата за 2:0.

Треньорът на гостите Сашо Ангелов реагира адекватно на почивката и с двете си смени промени развоя на мача. В игра влязоха Чалъков и Ценовски. Последният центрира отлично от ъглов удар веднага след подновяването на играта и Траянов с глава намали изоставането на Ботев.

Само минута по-късно резултатът беше изравнен. Грешка на Александър Дюлгеров позволи на Ивайло Данчев да излезе сам срещу вратаря и да отбележи за 2:2.

Монтана обаче показа, че е по-класният и по-опитен тим и набързо си върна преднината. С голове в 63-ата и 69-ата минути гостите на практика си осигуриха крайния успех. Първо голмайсторът Траянов сбърка и Янко Сандански с прецизен удар от границата на наказателното поле вкара за 3:2. След това Димитър В. Илиев изведе Луис Едуардо, който разпечата Веселин Цветковски.

До края Ботев беше по-активният отбор на терена, но не знаеше как да преодолее защитата на Монтана, които пък от своя страна пропиляха няколко чисти голови положения пред вратата на врачани.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение