3. На „Лаута“: Лудогорец обърна Локо Пд за минути (ВИДЕО)

На „Лаута“: Лудогорец обърна Локо Пд за минути (ВИДЕО)

Шампионите с 5-а поредна победа след зрелищно 3:2

Лудогорец постигна пета последователна победа във футболната ни efbet Лига, след като обърна Локомотив в Пловдив до 3:2 в последния мач от 17-ия кръг на елита.

Шампионите надвиха своя съперник за четвърти пореден път, след като нанизаха 3 попадения за по-малко от 20 минути през първото полувреме и заема 2-ро място в класирането с 38 точки, изоставайки с 3 от лидера ЦСКА, който обаче е изиграл с 2 срещи повече.

Локомотив от своя страна остана 4-и с 30 пункта и без успех в 4 кръга, макар да откриха резултата още в 4-ата минута.

Тогава капитанът на домакините Димитър Илиев намери Джовани, чийто изстрел затрудни Серджио Падт и след намесата на вратаря топката попадна у Мартин Паскалев. Младият защитник нямаше как да сгреши отблизо, за да даде аванс на „смърфовете“ с второто попадение в професионалната си кариера.

Не след дълго Дион можеше да удвои, ала защитник на Лудогорец изчисти пред голлинията, а в 19-ата минута гостите изравниха.

Сисиньо изведе в коридор Матиас Тисера около централната линия и той надбяга защитата на Локомотив, за да преодолее хладнокръвно стража Динко Хоркаш – 1:1.

Само 9 минути след това аржентинецът направи обрата пълен с второто си попадение за деня. Той засече от движение пас на Фон Витри, за да стане резултатът 2:1 в полза на Лудогорец в 28-ата минута.

В 38-ата пък Каули Оливейра реализира третия гол, който дълго бе разглеждан със системата VAR заради съмнения за засада, но в крайна сметка бе призна – 3:1.

Преднината на „орлите“ можеше да стане още по-изразителна малко преди почивката, когато Бърнанрд Текпетей и Тисера останаха сами срещу вратаря, но Хоркаш блесна със страхотна намеса и улови.

Последваха пропуски на Митко Илиев и Евандро, като този на последния беше фрапантен, за да дойде почивката при резултат 3:1 в полза на Лудогорец.

Това накара Александър Томаш да направи тройна смяна за началото на второто полувреме.

То започна с пропуск на Тисера и спасяване на съотборника му Падт. Последва още едно ключово такова и на другия вратар – Хоркаш, предотвратило хеттрик на Тисера, както и неточен удар от удобна позиция на Митко Илиев.

В 64-ата минута обаче именно капитанът на Локомотив намери Джовани пред границата на наказателното поле и той от движение много майсторски прати топката във вратата за 2:3.

Този гол също бе прегледан със системата VAR заради съмнения за нарушение при отнемането на топката, но беше признат и домакините се върнаха в мача.

Те обаче не можаха да стигнат до изравняването, а и Лудогорец пропусна да реши мача след 2 отлични възможности, но все пак взе своето и гледа смело към върха.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив Пловдив: 23 Динко Хоркаш, 50 Йосип Томашевич, 91 Райън Бидунга, 4 Мартин Паскалев, 13 Матеус Да Силва, 15 Пиер Зебли, 33 Георги Каракашев, 10 Джовани Маркес, 21 Евандро Коста, 14 Димитър Илиев, 7 Бабакар Дион;

Треньор: Александър Томаш;

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 4 Сисиньо, 6 Якуб Пиотровски, 10 Матиас Тиссера, 16 Аслак Фон Витри, 24 Оливие Вердон, 30 Педро Нареси, 32 Игор Пластун, 37 Бернард Текпетей, 73 Рик Джонатан, 95 Каули Оливейра;

Треньор: Анте Шимунджа.

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3