Берое се разправи с Етър и се отдалечи от опасната зона (ВИДЕО)

Старозагорци са на шест точки от бараж за оцеляване след класика над последния

Берое спечели ценни три точки при домакинството си на Етър, побеждавайки с 3:0 вече сигурния изпадащ от елита на България. С успеха си днес старозагорци вече са на шест точки от баража за оцеляване и диша по-спокойно, като почти сигурно ще изпълни задачата си да остане в efbet Лига.

Първата по-сериозна опасност в мача бе в 8-ата минута пред вратата на Берое. Дидис Пита получи добър пас в наказателното поле на домакините, след което стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Родриго Ачинели.

Минута по-късно Себастиан Вия стреля директно от фал, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Кристиян Секулич.

Съдията Ивелин Занев свири изключително странен фал и показа жълт картон на Стефан Гаврилов в 16-ата минута, след като халфът на Берое изпревари играч на Етър за топката.

Берое поведе с 1:0 в 31-ата минута с много красив гол на Себастиан Вия. Колумбийският футболист получи повече пространство в половината на Етър и с удар от над 30 метра вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Кристиян Секулич.

Берое бе много близо до това да вкара втори гол в 35-ата минута. Уерик Каетано стреля от фал от около 23 метра, а топката разтресе напречната греда на вратата на Секулич.

Берое поведе с 2:0 в 39-ата минута с втория гол на Себастиан Вия в двубоя. Роналдо Камара пусна отличен извеждащ пас към Себастиан Вия, който преодоля Горка Ларучея, след което излезе сам срещу Секулич и вкара с удар покрай вратаря.

Берое направи много сериозен пропуск в 45-ата минута. Енцо Еспиноса проби отляво и центрира в наказателното поле на Етър, където Вини Трибуле бе длъжен отблизо да вкара, но камерунецът се размина комично с топката. След това топката попадна в Уерик Каетано, който стреля, но Секулич спаси.

В първата минута на добавеното време на първата част Етър можеше да върне интригата в мача. Роналдо сбърка една топка и я подари на Карсела, който влезе в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран от защитник на Берое. След това топката попадна в Ловре Кнежевич, който имаше добра възможност, но стреля много неточно в аут.

Етър остана с човек по-малко на терена в 49-ата минута. Себастиан Вия се опита да преодолее Ларучея, но той си помогна с ръка и промени треакторията на топката. Съдията Ивелин Занев отсъди нарушението и изгони Ларучея за втори жълт картон.

Берое направи резултата 3:0 в 90-ата минута. Старозагорци организираха бърза контраатака, при която Енцо Еспиноса направи много сериозен спринт, стигна до наказателното поле на Етър, където подаде към Хавиер Силго, който с премерен удар вкара топката във вратата на Секулич. Това е дебютният гол на Силго с екипа на Берое.

Берое - Етър 3:0

1:0 Вия 31
2:0 Вия 39
3:0 Силго 90

Стартови състави:

Берое: 23. Родриго Ачинели - 6. Жорди Говеа (К), 18. Хуан Пабло Саломони, 14. Викторио Вълков - 15. Енцо Еспиноса, 10. Франсиско Политино, 98. Роналдо Камара, 11. Уерик Каетано, 24. Стефан Гаврилов - 91. Вини Трибуле, 22. Себастиан Вия

Етър: 12. Кристиян Секулич - 4. Георги Александров (К), 6. Горка Ларучея, 18. Йоахим Карсела Гонсалес, 77. Мартин Николов, 17. Атанас Атанасов, 13. Дидис Пита, 19. Александар Мишов, 10. Ловре Кнежевич, 5. Килиян Гюсъм, 33. Луис Кордова

Вия се предлага за трансфер на колумбийски гранд

Звездата на Берое сякаш няма намерение да остане в България

Лудогорец си хареса ганайски халф

Елфсборг Майкъл Байдуу струва около 2 милиона евро

Сезонът за Юрген Матей приключи

Бранителят продължава да лекува травма в петата

Майкон вече е в София за подпис с Левски (ВИДЕО)

Първото лятно попълнение за "сините" е въпрос на часове

Ивелин Попов: На 36 години и половина да спечелиш Купата е изключително нещо (ВИДЕО)

"Където и да съм играл, винаги съм се класирал за Европа", заяви Попето

Илиан Илиев зарадва варненски футболни таланти

Дерменджиев: Разочарованието е голямо

"Не проведохме мача точно както трябва", заяви треньорът на Лудогорец

Зингаревич: Отборът стана специален с Душан

"Искахме да спечелим нещо и го направихме", заяви собственикът на Ботев Пловдив

Керкез: За някои от нашите играчи това бе най-големият мач в кариерата им (ВИДЕО)

"Страдахме, защото знаехме, че те са по-добрият отбор", заяви треньорът на победителите