3. НА "ТИЧА": Кешерю вдъхнови Черно море за победа (ВИДЕО)

НА "ТИЧА": Кешерю вдъхнови Черно море за победа (ВИДЕО)

Бразилец донесе трите точки срещу Хебър

Черно море се върна на победния път във футболната ни efbet Лига, след като спечели с 1:0 домакинството си на Хебър (Пазарджик).

Срещата на „Тича“ от изтегления VIII кръг на елита бе дебют за новия наставник на гостите Бруно Акрапович, а единственото попадение реализира Дуду в 75-ата минута от добавка след изстрел на игралия много силно румънец Клаудиу Кешерю.

Така българските вицешампиони останаха непобедени в 25 поредни домакинства за първенство и вече имат 22 точки като изместиха от 4-ото място градския си съперник Спартак (Варна).

Хебър остава на дъното със само 7 пункта от 12 опита и един-единствен успех от началото на сезона.

Преди началото на мача с едноминутно мълчание бе почетена паметта на починалата съпруга на футболния съдия Мартин Венев – Биляна Петрова.

Първата сериозна ситуация в мача бе в 27-ата минута, когато Дуду проби отдясно и подаде към Уеслен Жуниор, който от 4-5 метра стреля в тялото на вратаря Марсио Да Роса, който след това улови топката.

В 36-ата минута Уеслен Жуниор успя да засече топката след центриране от корнер, но топката попадна в ръцете на вратаря Марсио Да Роса. В 40-ата минута Набил Макни бе изведен вдясно в наказателното поле на домакините и опита удар, но той бе неточен.

В 41-ата минута бе най-чистото положение за Хебър. След грешка на Даниел Димов топката стигна до Шейх Диаманка, който излезе сам срещу вратаря Пламен Илиев, но ударът му бе неточен.

В 50-ата минута домакините можеха да открият резултата. Мазир Сула центрира отляво в наказателното поле на Хебър, топката стигна до Дуду, който стреля по земя, но вратарят Марсио да Роса улови.

В 52-ата минута Дуду проби отдясно и пусна пас към Васил Панайотов в наказателното поле на гостите, но играчът на Черно море стреля неточно.

В 71-ата минута след изпълнение на странично хвърляне топката стигна до Клаудиу Кешеру, който стреля със задна ножица, но топката премина над вратата на Хебър.

В 75-ата минута Клаудиу Кешерю се пребори за топката между няколко играчи на гостите в наказателното им поле и стреля, вратарят Марсио Да Роса успя да избие, но притичалият Дуду от няколко метра вкара за 1:0 за Черно море.

Черно море – Хебър 1:0