Лудогорец на финал с нов разгром над Хебър - 5:0

Шампионите ще защитават Купата срещу Ботев (Пд)

Лудогорец довърши в Пазарджик започнатото преди седмица в Разград и се класира за финала на турнира за Купата на България.

Носителите на трофея ще го защитават срещу Ботев (Пловдив) на 15-и май, след като постигнаха втора категорична победа над Хебър – 5:0.

Въпреки многото промени в титулярния състав на Георги Дерменджиев, неговите възпитаници не разочароваха и решиха всичко на стадион "Георги Бенковски" още през първото полувреме.

Ивайло Чочев (5), Кайо Видал (22) и Клод Гонсалвеш (44) оформиха класиката до почивката, а след нея Матиас Тисера (75) и Сонко Сундберг (90) сложиха окончателно точка на спора и доведоха общия резултат до внушителното 9:0.

Още в първата минута днес домакините от Хебър отправиха точен удар, след като Георги Каракашев стреля от около 20 метра право в ръцете на Серджио Падт.

Лудогорец отговори в четвъртата минута, когато Матиас Тисера бе изведен с дълго подаване зад защитата и шутира по диагонала, но Боян Загорски успя да избие в корнер. След неговото изпълнение обаче играчите на Георги Дерменджиев поведоха в резултата. Ивайло Чочев се извиси в наказателното поле и засече неспасяемо с глава за 1:0.

В 14-ата минута вратарят на „орлите“ спаси и силен шут на Марк-Емилио Папазов от дистанция.

Две минути по-късно Матиас Тисера отново се откъсна зад отбраната на домакините след двойно подаване с Чочев. Аржентинецът финтира Боян Загорски, но вместо да реализира в опразнената врата реши да залъгва и върналия се Олексий Збун, който успя да му отнеме.

В 22-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Иван Дишков сбърка при овладяването на наглед лесна топка в центъра на терена и позволи на Кайо Видал да му отнеме. Бразилецът напредна до наказателното поле, преодоля защитник и реализира в мрежата на Загорски за 2:0.

В 31-ата минута Сонко Сундберг бе близо до това да вкара в собствената си врата, след като не бе достатъчно концентриран при прострелно центриране от десния фланг и в опита си да изчисти прати топката на сантиметри над напречната греда. Минута по-късно Серджио Падт трябваше да се намесва при силен изстрел на Георги Каракашев от дистанция.

В 37-ата минута Матиас Тисера получи отдясно в наказателното поле на Хебър и шутира по диагонала, но Боян Загорски отрази.

Минута преди края на първата част гостите поведоха с 3:0. Клод Гонсалвеш се разписа с красиво изпълнение в горния ляв ъгъл от около 20 метра, с което не остави шансове на стража на домакините.

Пет минути след началото на втората част Хебър бе близо до попадение. Олексий Збун засече точно центриране от левия фланг, но Серджио Падт плонжира и улови.

В 55-ата минута разградчани организираха бърза контраатака отляво, Кайо Видал получи на скорост зад гърба на Ирхан Исуф и пусна успореден пас в към Матиас Тисера, който от няколко метра стреля над вратата.

В 66-ата минута аржентинецът отново се озова на добра позиция пред границата на наказателното поле, но този път ударът му срещна напречната греда. Четири минути след това нападателят на Лудогорец имаше още един изгоден шанс за гол, който обаче пропиля, стреляйки неточно от около 10 метра, а в следващата атака нов опасен изстрел на Тисера бе спасен от Загорски.

В 75-ата минута офанзивният футболист на гостите все пак успя да реализира, след като бе изведен зад защитата от Тодор Неделев, изпревари излезлия напред Мартин Янков и вкара в опразнената врата за 4:0.

В 90-ата минута централният защитник Ноа Сонко Сундберг оформи крайния резултат, след като се озова на добра позиция след изпълнение на корнер и с мощен изстрел от дъгата на наказателното поле разстреля Янков за 5:0.

Така Лудогорец продължава защитата на трофея си от миналата година. Финалният сблъсък за Купата на България е насрочен за 15 май на Националния стадион „Васил Левски“ в столицата.

Лудогорец и Ботев ще се срещнат за трети път на финала в надпреварата. Разградският тим триумфира през 2014 година, когато надделя с 1:0 на стадион „Лазур“ в Бургас, а през 2017 „канарчетата“ ликуваха след успех с 2:1 в София.

Хебър – Лудогорец 0:5 (общ рез. 0:9)
0:1 Ивайло Чочев (5)
0:2 Кайо Видал (22)
0:3 Клод Гонсалвеш (44)
0:4 Матиас Тисера (75)
0:5 Сонко Сундберг (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХЕБЪР: 32. Боян Загорски,, 43. Жоао Сеско, 18. Иван Дишков, 13. Архан Исуф, 99. Георги Каракашев,  44. Николай Николаев, 75. Йохан Н'зи, 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев (к), 14. Олексий Збун, 17. Марк-Емилио Папазов;

Треньор: Любослав Пенев;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 4. Динис Алмейда, 5. Георги Терзиев (к), 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 26. Сонко Сундберг, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев;