Пирин оцеля на Коматево от 0:2 (ВИДЕО)

Крумовград изпусна четвърта поредна победа у дома

Крумовград направи невъзможното, за да изпусне четвъртата си поредна победа като домакин в efbet Лига при 2:2 с Пирин. Тимът на Станислав Генчев поведе до 11-ата минута с 2:0, а до края на полувремето пропусна още няколко добри възможности, сред които и гредата на голмайстора на "сините" Александър Колев. В самия край на полувремето "орлетата" се върнаха с гол от дузпа на Андрей Йорданов. Гостите удариха още веднъж, но вече в последните минути на срещата, когато резервата Венцислав Бенгюзов вкара красиво за 2:2.

Двубоят започна с домакински натиск, който се овенча с ранно попадение. Още в 7-ата минута "сините" поведоха чрез Диего Рапосо, получил топката в наказателното поле, след което успя да я овладее и да стреля. След преразглеждане на ситуацията, голът бе прзнат.

Скоро след това тимът на Станислав Генчев удвои. След неубедително изчистване на Арно, топката попадна в Джунеиет Али, който бе кинжален - 2:0.

А Крумовград бе близо и до трето попадение, но ударът на Алекс Колев бе париран от вратаря Максим Ковальов.

За да дойде продължението на първата част, когато Калоян Пехливанов извърши наивно нарушение в собственото си наказателно поле срещу Данило Полонский, което доведе до дузпа за "орлетата". Зад топката застана Андрей Йорданов, бивш играч на домакините, който стреля силно в средата на врата, намалявайки резултата.

Втората част започна с пропуск на Данило Полонский от Пирин. Последваха равностойни минути, в които головите положения отстъпиха на нарушенията и здравите единоборства.

В заключителната четвърт час на срещата Уго Озее имаше възможност да сложи точка на спора, но ударът му бе разочароващ. В 77-ата минута Алекс Колев опита да изненада Ковальов, но стражът на гостите спаси.

Последваха минути на открит футбол с повече положения пред двете врати. Джунейт Али бе близо да донесе успеха на "сините", но ударът му мина встрани от вратата.

За да дойде 83-ата минута, когато Венци Бенгюзов получи топката, влезе в наказателното поле и с диагонален удар в далечния ъгъл се разписа за 2:2. До края и двата тима опитаха да стигнат до победата, но трябваше да се задоволят с по една точка.

КРУМОВГРАД - ПИРИН 2:2
1:0 Диого Рапосо (7)
2:0 Джунейт Али (11)
2:1 Андрей Йорданов (45-д)
2:2 Венцислав Бенгюзов (83)

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али, 7. Момчил Цветанов, 8. Ренан Арияш, 13. Диего Рапосо, 23. Димитър Тонев, 10. Серкан Юсеин, 9. Александър Колев;

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу, 6. Андрей Йорданов, 7. Асен Дончев, 28. Виталийс Ягодинскис, 14. Данило Полонский, 11. Иван Тасев, 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн, 18. Арно Лузайадио, 9. Лазар Боянов;