3. Левски громи преди дербито, Стефанов с 2 гола (ВИДЕО)

Левски громи преди дербито, Стефанов с 2 гола (ВИДЕО)

"Сините" отнесоха Хебър с 4:0 и без редица национали

Левски разби Хебър с 4:0 в генерална репеция преди дербито с ЦСКА в приятелски мач в паузата за националните отбори.

Събитието на деня на стадион "Георги Аспарухов" бе завръщането в игра на любимеца на публиката Илиан Стефанов, лекувал контузия от март насам.

Героят от финала с ЦСКА през 2022 година вкара 2 попадения, а по едно добавиха Мустафа Сангаре и Клемент Икенна.

Старши треньорът на "сините" Станислав Генчев е лишен от няколко национала - Алекс Колев, Кристиан Макун, Марин Петков, Дейвид Михалев, Виктор Любенов и Преслав Бачев.

Логично "сините" имаха превес през първата част, въпреки че Станислав Генчев бе заложил на експериментален състав. Първото положение се откри пред Асен Митков, който стреля с глава, засичайки пас на Майкон, но Петър Дебърлиев изби, а топката срещна и гредата.

Скоро след това Патрик Мислович намери перфектно Мустафа Сангаре сам срещу вратаря на съперника, но и неговият удар срещна страничния стълб.

В 21-ата минута Матей Маркович не излезе разчетено при центриране от ъглов удар, но ударът с глава на Уилям Фонкеу не намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 28-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев проби по дясното крило, финтира бранител на Хебър, след което сложи топката на главата на Сангаре и таранът се разписа.

В самия край на първата част Фабио Лима центрира от ъглов удар, където на първа греда Клемент Икенна без подготовка и с пета вкара впечатляващо за 2:0.

На почивката Генчев направи две промени, включвайки вратаря Иван Андонов и юношата на клуба Стоян Добрев.

В 53-ата минута именно резервният страж на "сините" реагира добре, парирайки удар от дистанция.

Скоро след това дойде и дългоочакваното завръщане на Илиан Стефанов, лекувал тежка контузия от пролетта насам.

В 70-ата минута именно Стефанов се озова на перфектна позиция, но ударът му срещна лявата греда.

Само 120 секунди по-късно героят от финала с ЦСКА през 2022 година все пак успя да се разпише.

Гостите от Пазарджик загубиха наивно топката при опит за организиране на атака, тя попадна в Карлос Охене, който технично продължи към Стефанов, а последвалият техничен удар на офанзивния футболист влетя неспасяемо в левия ъгъл - 3:0.

Четвърт час преди края Охене изведе добре Джавад Ел Джемили, който стреля покай резервния вратар Мартин Янков, успял да се намеси решаващо в последния момент.

Шест минути преди края отново Стефанов бе точен, вкарвайки на празна врата след перфектен пас на Галчев.

Левски - Хебър 4:0
1:0 Мустафа Сангаре (28)
2:0 Клемент Икенна (45)
3:0 Илиан Стефанов (72)
3:0 Илиан Стефанов (84)

Левски: 44. Матей Маркович, 31. Мартин Пасалидис, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 3. Майкон, 30. Клемент Икена, 23. Патрик Мислович, 10. Асен Митков, 7. Фабио Лима, 12. Мустафа Сангаре

Резерви: 99. Иван Андонов, 21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 14. Илиян Стефанов, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 44. Николай Николаев, 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков, 15. Уилям Фонкю, 8. Кристиян Андонов, 77. Октай Хамдиев, 29. Шейх Диаманка