Голям гаф за Левски на "Герена"(ВИДЕО)

10 000 гледат 0:0 с Крумовград

Сериозен гаф записа Левски на ниво Efbet лига след 0:0 с Крумовград у дома. На стадион "Георги Аспарухов" 10 000 зрители дойдоха да видят продължение на победната серия, включваща пет официални двубоя от декември насам, но трябваше да се задоволят с второ равенство срещу абсолютния новак в елита след 2:2 през есента. Червен картон на Патрик-Габриел Галчев 5 минути преди почивката удари сериозно по амбициите на домакините.

Двубоят започна с отлична атмосфера на "Герена", а логично, началните минути бяха за "сините", които притиснаха своя съперник в търсене на ранно попадение. Чисти ситуации пред Янко Георгиев обаче липсваха.

В 25-ата минута Рикардиньо проби дълбоко в половината на гостите с индивидуален рейд, но бе спрян непозволено на границата на наказателното поле. Последва фаул на перфектна дистанция, изпълнен от Марин Петков, изпълнен обаче право в стената.

За да дойде 40-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев направи безумна грешка, след което позволи топката му да бъде отнета от Серкан Юсеин, който се откъсваше сам срещу Пламен Андреев, за да последва нарушение и заслучен червен картон за десния бек на Левски.

На почивката Станислав Генчев извърши две промени в търсене на сензацията на "Герена". На терена се появиха Момчил Цветанов и Диего Рапосо за сметка на Октай Юсеин и Джунейт Али.

В същото време най-новото попълнение на Левски Евертон Бала смени Фабио Лима на крилото.

Въпреки че бе с човек по-малко, първата опасна ситуация след почивката се откри пред "сините". Цунами си освободи място, за да стреля, но Янко Георгиев успя да парира, избивайки в ъглов удар.

Минути по-късно дойде и вторият удар по Николай Костов - треньорът на домакините бе принуден да заменя Асен Митков, получил контузия, а мястото му зае Патрик Мислович.

В 66-ата минута Джавад Ел Джемили получи в наказателното поле, след което стреля технично, а топката срещна страничната греда след странна парабола. Минута по-късно испанецът бе заменен от Асими Фадига.

Последваха минути на битка, в които положения липсваха. А Костов се принуди да хвърля и Асен Чандъров като централен нападател в търсене на изненадата. Експериментът обаче не сработи, а до края на срещата "сините" изпитваха сериозни трудности в създаването на положения пред вратата на гостите.

ЛЕВСКИ - КРУМОВГРАД 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 1 Пламен Андреев, 5 Келиан ван дер Каап, 6 Цунами, 7 Фабио Лима, 8 Карлос Охене, 9 Рикардиньо, 10 Асен Митков, 11 Джавад Ел Джемили, 22 Патрик-Габриел Галчев, 33 Хосе Кордоба, 88 Марин  Петков

Старши треньор: Николай Костов

Крумовград: 1 Янко Георгиев, 44 Божидар Кацаров, 5 Матей Шимич, 18 Клайдер Машедо, 2 Джуниет Али, 91 Вячеслав Велев, 8 Ренан Арияш, 77 Октай Юсеин, 23 Димитър Тонев, 10 Серкан Юсеин, 17 Патрик Луан Дос Сантош

Старши треньор: Станислав Генчев