3. Летящ старт: Левски разби Локо (Сф) с 6:1 (ВИДЕО)

Летящ старт: Левски разби Локо (Сф) с 6:1 (ВИДЕО)

Мечтани дебюти за Генчев, Сангаре, Алекс Колев и Алдаир

Левски започна по най-добрия възможен начин новия сезон във футболната ни efbet Лига.

„Сините“ разбиха като гости Локомотив (София) с 6:1 в столичното дерби от първия кръг на елита, което се превърна в мечтан дебют за треньора Станислав Генчев и за 3 от летните попълнения.

Нападателят Алекс Колев, резервата Мустафа Сангаре и португалецът Алдаир се разписаха като освен това оставиха отлични впечатления с представянето си. Не само те обаче, а целият отбор на Левски показа силна игра, като с 2 попадения блесна Джавад Ел Джемили.

Преди това Анте Аралица откри резултата още в 5-ата минута, в добавеното време Карлос Охене вкара за 5:1 и си подари гол за предстоящия след часове рожден ден, вгорчавайки допълнително дебюта на Иван Колев начело на Локо (Сф).

Срещата в столичния квартал „Надежда“ бе прекъсвана няколко пъти, най-вече заради димки от феновете, но веднъж и заради проблем с осветлението на стадиона. Той обаче бързо бе отстранен и в крайна сметка четирима футболисти на Левски вкараха първите си голове за отбора.

Треньорът на тима заложи на точно 4 нови попълнение в стартовия състав - на вратата започна Матей Маркович, по фланговете Алдаир и Майкон, а Алекс Колев водеше атаката. Завърналият се в българското първенство Анте Аралица бе изборът на Иван Колев за таран на Локо (София).

Домакините от Локомотив (София) започнаха по-агресивно мача, като още в самото начало Левски сбърка при изнасянето на топката, но "железничарите" не успяха да се възползват от ситуацията. Това обаче стана в петата минута. Тогава при бърза контраатака Селсо Рапосо центрира отдясно, Кристиан Димитров увисна под топката, която стигна до тарана на домакините, който спря топката с ляво коляно и с десния крак веднага вкара във вратата на Матей Маркович - 1:0.

В десетата минута "червено-черните" бяха много близо до втори гол. Анте Аралица в наказателното поле подаде на Симеон Славчев, но шутът на последния бе блокиран от Келиан ван дер Каап.

"Сините", които в този мач играха в жълти екипи, много бързо отговориха на предизвикателството. В 12-ата минута Майкон центрира отляво, а новият нападател на Левски Алекс Колев с плонж с глава вкара майсторско попадение за 1:1. Това бе и първи гол за юношата на клуба Колев, който не успя да се разпише в контролите.

Защитата на Левски продължи да има проблеми при центриранията в следващите минути, като единствено Келиан ван дер Каап се изяваваше добре.

В 21-вата минута новият десен защитник на Левски Алдаир направи впечатляващ дрибъл, като остави далеч зад себе си трима футболисти на Локомотив и излязъл сам срещу вратаря Александър Любенов, вкара с диагонален удар за 2:1 - обратът стана факт.

Веднага след това в динамичния мач  Красимир Станоев от домакините стреля от дистанция, като топката профуча опасно близо до левия стълб на вратата на Маркович.

В 43-ата минута игралият активно Майкон центрира остро по земя, като Ивайло Найденов изби в корнер, но топката мина близо до вратата на Любенов.

В първата минута на добавеното време при бързо изпълнение на пряк свободен удар Джавад Ел Джемили напредна през центъра и стреля с левия крак, топката се отби с десния стълб на Любенов и се върна към точката за дузпа, където притичалият Ел Джемили я вкара в мрежата с десен крак.

Само две минута по-късно Алекс Колев свали топката с глава назад в наказателното поле, а непокритият Ел Джемили със силен шут я прати за четвърти път в мрежата.

Втората част започна с три смени, като Лука Иванов и Стив Траоре се появиха на терена за домакините, а юношата на Левски Борислав Рупанов замени Келиан ван дер Каап.

В 48-ата минута Евертон Бала изпълни ъглов удар, а капитанът на Левски Цунами не бе далеч от нов гол след удар с глава, но Любенов изби. Две минути по-късно Ел Джемили бе близо до хеттрик, като стреля покрай десния стълб.

В 53-ата минута Анте Аралица отново бе в центъра на напрежението в наказателното поле на гостите, но в последния момент не успя да нанесе удар.

В 63-ата минута капитанът на Локомотив Владимир Николов нанесе силен удар, който след рикошет излезе в корнер.

В третата четвърт на мача официален дебют за Левски направи новият нападател Мустафа Сангаре, който се появи с маска на лицето.

Играта бе спряна четвърт час преди края на редовното време, след като един от стълбовете, които осветяват терена на стадиона в "Надежда", изгасна.

В 84-ата минута Сангаре центрира по земя отляво, а Асен Митков от движение стреля с левия крак под гредата, а Любенов извади с една ръка топката в корнер. След изпълнението му, разиграването и центриране на Майков Алекс Колев можеше да вкара второ попадение с глава в мача.

В първата минута на добавеното време от 9 минути Карлос Охене открадна топката от Диого Тешейра, излезе сам срещу вратаря и с техничен удар покрай него направи 5:1.

Малко след това вратарят на Левски Маркович спаси удар на Мики Орачев отблизо.

Малко преди последния съдийски сигнал Мустафа Сангаре се пребори с трима защитници, гардира топката и с мощен удар оформи крайното 6:1.

В следващия кръг Левски посреща в София тима на Ботев (Враца) в петък, а Локомотив ще гостува на Берое в Стара Загора следващия понеделник.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев, 10. Валентин Николов (к), 94. Юлиан Ненов, 29. Анте Аралица;

Резерви: 88. Жарко Истатков, 47. Стефан Ламбез, 20. Диого Тейшейра, 15. Лука Иванов, 44. Мики Орачев, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре, 7. Александър Петров, 77. Ерик Манолков;

Треньор: Иван Колев;

ЛЕВСКИ: 44. Матей Маркович, 21. Алдаир, 5. Келиан Ван дер Каап, 6. Цунами (к), 50. Кристиан Димитров, 11. Джавад Ел Джемили, 8. Карлос Охене, 3. Майкон, 17. Евертон Бала, 88. Марин Петков, 9. Алекс Колев;

Резерви: 1. Пламен Андреев, 7. Фабио Лима, 10. Асен Митков, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига;

Треньор: Станислав Генчев.

Нюрнбергер: Няма как да сме толкова доволни, ще ми се да бяхме взели победа (ВИДЕО)