3. Лудогорец дръпна на върха с нова победа на нула (ВИДЕО)

Лудогорец дръпна на върха с нова победа на нула (ВИДЕО)

Шампионите се справиха с 10 от Септември в „Надежда“

Лудогорец постигна шеста поредна победа на нула във футболната ни efbet Лига, след като спечели визитата си на Септември (София) с 2:0.

Домакините останаха с човек по-малко още в 20-ата минута, когато директен червен картон получи Георги Върбанов, а в добавеното време на първата част Руан Крус откри резултата.

В 55-ата минута пък Мартин Христов си вкара автогол и оформи крайното 0:2.

Така шампионите регистрираха 9-а последователна „суха мрежа“ в българския елит и остават на върха с 31 точки, като имат с 3 повече от втория Левски, при това с мач по-малко и с голова разлика 19:1.

Септември от своя страна е на 13-а позиция като има 10 пункта, с колкото е и ЦСКА.

Разградчани не вложиха кой знае колко усилия срещу Септември, но пък може да се каже, че направиха добра натоварваща тренировка преди мача с Андерлехт в турнира Лига Европа в четвъртък.

Преди срещата страничният съдия Георги Стамболджиев от Пловдив беше отличен с плакет и букет цветя, тъй като това е последната среща в кариерата му. Решението на Стамболджиев е поради лични причини, тъй като все още не е навършил пределната възраст за край на кариерата.

Още в 1-ата минута лудогорци можеха да открият резултата, възползвайки се от грешка на вратаря Димитър Шейтанов, който изчисти лошо. Топката попадна в Рик Джонатан, но той пък също беше неточен.

В 20-ата минута гостите получиха числено превъзходство, след като Георги Върбанов беше изгонен с червен картон. В една и съща атака той направи две грешки и в крайна сметка препъна устремилия се напред Кайо Видал, което му костваше и изгонването.

Този момент съвсем успокои футболистите на хърватския треньор Игор Йовичевич и темпото в техните атаки не беше кой знае колко високо. В 1-ата минута на добавеното време на първата част Руан Круз откри резултата.

Гостите направиха атака от дясно, а Педро Нареси центрира в наказателното поле. След това Чочев шутира, топката беше отбита, но попадна в Руан Круз, който от 4-5 метра при паднал вратар я довкара в мрежата.

В 55-ата минута Лудогорец удвои преднината си. Кайо Видал проби по дясното крило и центрира, а Ивайло Чочев скочи най-високо и удари топката с глава. Тя прехвърли защитника Мартин Христов, върна се в него и се спря в мрежата.

Десетина минути преди края гостите бяха близо до трети гол, след като две резерви изработиха атаката. Дени Групер проби от ляво и центрира, право на главата на Спас Делев, който обаче стреля слабо и право в ръцете на вратаря Шейтанов.

До края нови попадения не паднаха и така Лудогорец взе своето, постигайки 10-а победа в шампионата.

Септември (София) – Лудогорец 0:2
0:1 Руан Круз (45+2)
0:2 Мартин Христов (55, авт.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 9. Асен Руменов Чандъров (к), 5. Михаил Полендаков, 4. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 27. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран, 11. Борислав  Рупанов, 14. Жан Пиер Да Силва, 22. Витиньо, 15. Бертран Фурие;

Резерви: 12.  Александър Радков, 17. Алфонс Амаде, 24. Джордан Гутиерес, 26. Ксандро Шенк, 10. Маниумол Ачол, 23. Никола Величковски, 7.  Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 20. Фаустас Степонавичус;

Треньор: Николай Митов;

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман, 4. Диниш Алмейда, 7.  Рик Джонатан, 11. Кайо Видал, 12. Руан Круз, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 18. Ивайло Чочев, 20. Агибу Камара, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Енрике (к);

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 9. Квадво Дуа, 14. Дени Групер, 23. Дерой Дуарте, 77. Ерик Маркуш, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев;