ПРИКАЗКАТА ПРОДЪЛЖАВА! Черно море е в Европа! (ВИДЕО)

Исторически сребърни медали за "моряците"

Черно море записа пореден страхотен резултат този сезон и победи ЦСКА като гост с 1:0, което им гарантира директно класиране за предварителните кръгове на Лигата на конференциите. За "армейците" пък ще остане третото място, което ще ги прати на бараж срещу седмия в efbet Лига, където ще се определи четвъртият ни представител в Европа през следващия сезон.

След само 25 секунди Амос Юга получи удар от Даниел Димов в центъра на терена и влезе лекарският на "червените".

В 7-ата мниута ЦСКА създаде първата добра голова възможност. Тибо Вион центрира в наказателното поле, Джонатан Линдсет стреля с глава, но я изпрати право в Иван Дюлгеров.

Черно море направи първата по-опасна атака в 11-ата минута, когато Калкан атакува отляво и центрира в наказателното поле, но топката бе изчистена от футболист на ЦСКА.

В началото на второто полувреме домакините от ЦСКА започнаха по-активно и опитаха натиск. Малко след след почивката Андреяс Калкан получи жълт картон заради задържане на Тибо Вион.

В 50-ата минута ЦСКА остана с човек по-малко. Густаво Бусато излезе извън наказателното поле и фаулира Уеслен Жуниор, а също така и докосна топката с ръка, което накара Георги Кабаков да му покаже червен картон. Ситуацията бе предизвикана от грешка на Сайней Санянг, който се опита да върне топката с глава, но това бе прекалено леко и така се стигна до нарушението на Бусато.

Уеслен Жуниор се оказа, че е получил сериозна травма, което наложи линейката да навлезе на тревата, за да го откара в болница.

В 57-ата минута Черно море поведе. След изпълнението на прекия свободен удар Атанас Илиев стреля, Димитър Евтимов изби топката, а Пабло Гарсия добави и вкара за 0:1.

В 61-ата минута ЦСКА първоначално получи право да изпълни дузпа. Живко Атанасов извърши нарушение срещу Тибо Вион. Атанасов посегна с крака и с бутонките удари крака на Вион. След преразглеждането с ВАР обаче се оказа, че в началото на атаката Тибо Вион е в положение на засада и дузпата бе отменена.

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 6. Християн Петров, 13. Браян Корбода, 3. Сайней Санянг – 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет – 11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров – 2. Цветомир Панов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 15. Даниел Мартин - 27. Даниел Димов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 16. Андреяс Калкан, 71. Васил Панайотов – 99. Уеслен Жуниор