3. Надъхан Берое изпусна шампиона в Стара Загора (ВИДЕО)

Надъхан Берое изпусна шампиона в Стара Загора (ВИДЕО)

"Зелено-белите" и "орлите" направиха 0:0, Лудогорец без точен удар към Караджов

Шампионът Лудогорец не успя да се възползва от грешната стъпка на прекия си конкурент за титлата Левски от вчера, завършвайки наравно 0:0 при гостуването си на Берое. Срещата бе от програмата на 17-ия кръг на родната "А" група "News 7 футболно първенство".

Берое прекъсна серията от четири поредни победи на "орлите", които обаче не са допускали гол вече в 4 поредни мача.

Двубоят започна по-добре за домакините, въпреки че първата сериозна опасност се откри пред шампионите. В 8-та минута Гулдан засече опасно с глава центриране от корнер, топката премина много близо до лявата греда на Караджов.

120 секунди по-късно обаче, Андонов шутира добре от фаул, принуждавайки Стоянов да избива. Топката обаче попадна в Педро Еуженио, който стреля плътно по земя, Стоянов отново спаси, след което кълбото срещна и гредата.

След това положение по-добрата игра на Берое продължи, ала положенията пред Стоянов не идваха никак лесно. След няколко неуспешни центрирания в наказателното поле на "орлите" дойде 30-ата минута, когато кълбото бе свалено с глава за Дончо Атанасов около точката на дузпата, нападателят стреля, но бранител на разградчани сложи тялото си и изчисти.

Така дойде 36-ата минута, когато отбраната на Лудогорец увисна при едно центриране, кълбото стигна до Дончо Атанасов, който шутира с левия крак, но Владо Стоянов показа страхотен рефлекс и спаси.

До края на полувремето шампионите така и не успяха да застрашат вратата на заралии, а в добавеното време Владислав Стоянов трябваше да се намесва умело след изстрел на Венци Христов.

Втората част отново стартира с по-голямо самочувствие за тима на домакините, но през вторите 45 минути положенията пред двете врати бяха по-малко.

В 47-ата минута Венци Христов центрира за Дончо Атанасов, топката обаче му дойде висока и ударът му бе слаб и неточен.

В 60-ата минута домакините организираха бърза и опасна контраатака, но Венци Христов бе спънат пред наказателното поле. От фаула Георги Андонов шутира с левия крак, но след рикошет в главата на играч на гостите кълбото излезе в аут.

Постепенно "орлите" овладяха инициативата и наложиха териториален превес, ала чистите положения пред Караджов така и не идваха.

В 73-ата минута Марселиньо опита късмета си от дистанция, но ударът му бе неточен, а 120 секунди след това Гъргоров шутира опасно от фаул, ала след рикошет топката излезе в корнер.

До края на двубоя отбраната на "зелено-белите" не се пропука и така Берое и Лудогорец завършиха наравно 0:0.

След равенството "орлите" увеличиха аванса си пред Левски на върха във временното класиране на 2 точки и вече има 42. Заралии пък излязоха от зоната на изпадащите и вече са 10-и с 16 точки, на 1 пред Локо (София) и Миньор.

13 Локо Сф 17 3 6 8 13:22 -9 15
14 Миньор Пк 17 4 3 10 11:27 -16 15
15 Етър 17 4 2 11 13:34 -21 14
16 Монтана 17 3 3 11 17:27 -10 12

Треньорът на Берое щастлив, че предпочел България пред Боливия

Треньорът на Берое Хосу Урибе се радва, че е избрал България пред Боливия „Трябваше да отида в чужбина да тренирам много по-рано“

Звезда на ЦСКА аут до Нова година?

Нападателят на ЦСКА Аарон Исека има разстежение на връзките след дербито с Левски

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3