3. Надеждата остава: 1:1 с Ирландия в Дъблин

Надеждата остава: 1:1 с Ирландия в Дъблин

Четвърто поредно равенство за България в световните квалификации, но надеждата остава

Националният отбор на България завърши наравно 1:1 при визитата си на Ирландия и запази надеждите си за класиране за Мондиал 2010 в ключовата световна квалификация в нашата група 8. „Трикольорите” изиграха силно първо полувреме и по-слабо второ. След като губеха в резултата още след първата минута, момчетата на Станимир Стоилов успяха да се върнат в мача след автогол на Килбейн.

Това е четвърто поредно равенство за България от началото на световните квалификации, но точката в Дъблин бе важна за националния отбор, който запази макар и малките си шансове за класиране на световното първенство.

Още в 40-ата секунда домакините шокираха България с гол от съблекалните. Хънт центрира от фаул, а О'Шей отклони топката с глава към далечната греда. Игор Томашич изпусна Ричард Дън, който с плонж разстреля Иванков.

„Трикольорите” постепенно се съвзеха от първоначалния шок, а изстрел на капитана Стилиян Петров бе избит с мъка от Гивън. В 16-ата минута Живко Миланов падна в наказателното поле на Ейре, но реферът Бебек му показа жълт картон за симулация, а бранителят на Левски получи контузия и бе заменен от Радостин Кишишев.

В 28-ата минута България изпусна най-чистото си положение през първата част. Станислав Манолев проби по дясното крило, напредна до аутлинията и пусна топката по земя към точката за изпълнение на дузпи. Благой Георгиев я овладя, но изстрелът му попадна право в тялото на Шей Гивън, който закова топката пред голлинията. Седем минути по-късно Станислав Ангелов намери Митко Рангелов в наказателното поле, но ударът на нападателя на Енерги мина над вратата.

На полувремето селекционерът Станимир Стоилов пусна в игра Велизар Димитров, който раздвижи играта на българите. На няколко пъти Рангелов и Димитров взаимодействаха добре на върха на атаката, но не бяха съсредоточени в завършващата фаза.

След час игра Роби Кийн получи топката в малкия пеналт и стреля опасно, но Иванков с невероятен рефлекс изби. Седем минути по-късно отново стражът на българския национален отбор на два пъти се намеси решаващо след удари на Хънт и МакГийди.

В 74-ата минута добрата игра на играчите на Станимир Стоилов бе възнаградена и те стигнаха до изравняване на резултата. Влезлият като резерва Радостин Кишишев с хубав прехвърлящ пас намери Стилиян Петров в наказателното поле. Той от въздуха стреля успоредно на вратата, топката се удари в крака на Кевин Килбайн в влетя в мрежата зад Гивън.

До края на мача Ирландия се опита да стигне до победата, но отново най-добрият играч в тима на България Иванков се намеси решително.

Така след четири равенства България заема третото място в класирането, като изостават на седем точки зад Ейре. Следващият мач на нашите е срещу Кипър на 1 април в София.

След края на двубоя, единствено в Novsport.com, ще имате възможността да чуете в секцията "Директно" пресконференцията на Станимир Стоилов и колегата му Джовани Трапатони, както и отзивите на български и ирландски футболисти, на живо от 3000 км разстояние, само с едно натискане на бутона на мишката.

Бъдете с нас, за да ви направим съпричастни към така важния мач, чрез включванията на нашия пратеник Кирил Евтимов.

Рупанов: Благодаря на Септември и се радвам, че съм тук

„Със сигурност моята мечта е да се върна и да вкарвам за Левски“

Великов: Вкараха ни с 1 положение след почивката

„Нормално, с човек по-малко няма как да се случат нещата“

Митов: Доволен съм от трите точки, не и от играта

„Можеше да вкараме още голове“, заяви треньорът на Септември

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море