3. Националите на България до 17 г. с хикс срещу Турция (ВИДЕО)

Националите на България до 17 г. с хикс срещу Турция (ВИДЕО)

Цанев носи точка за "лъвчетата" на турнир в Хърватия

Юношеският национален отбор на България до 17 г. започна с равенство 1:1 срещу Турция участието си на международния приятелски турнир, домакин на който е Хърватия. "Лъвчетата" създадоха по-добрите положения през цялата среща, но не успяха да се възползват от тях по най-добрия начин и в крайна сметка двубоят завърши без победител.

Турската селекция първа съумя да открие резултата при единствената си по-опасна атака преди почивката. Точен в 20-ата минута бе Дарвин Сойлу с диагонален изстрел. Но селекцията на Тодор Симов не се отказа да преследва изравнителното попадение до последния съдийски сигнал. Така се стигна до 90-ата минута на мача, когато Данаил Ластарджиев засече с глава едно центриране, турският вратар Мехмет отрази удара му, но при добавката защитникът Симеон Цанев възстанови равенството и оформи крайния резултат.

Следващата среща на България U17 е в понеделник, 12 февруари, а съперник в нея е съставът на Гърция. В последния си двубой от надпреварата на 15 февруари лъвчетата ще се изправят срещу домакините от Хърватия. В другата среща от турнира днес домакините от Хърватия – водени от местната легенда Роберт Ярни, победиха състава на Гърци с 1:0. Единственото попадение вкара Мислав Чутук в 81-ата минута.

Мачовете бяха изгледани от главния методист на хърватския футболен съюз Петер Кърпан и от съветника на президента на централата Зорислав Сребрич.

Съставът на България:

1. Атанас Кехайов, 3. Данаил Ластарджиев, 15. Божидар Петров (79 – 19. Давид Димитров), 5. Михаил Полендаков (79 – 4. Мерт Селим), 6. Симеон Цанев, 16. Борис Тодоров (60 – 7. Стивън Стоянчов), 17. Виктор Иванов (60 – 22. Кристиaн Йорданов), 20. Калоян Божков (65 – 14. Александър Джамов), 10. Емил Найденов, 9. Филип Гигов (60 – 18. Тарек Жензарли), 11. Васил Каймаканов (65 – 8. Михаил Петров)

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 0:1 Сойлу 20, 1:1 Цанев 90

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!