3. Нефтохимик удари Любимец и постигна първа победа от 5 месеца

Нефтохимик удари Любимец и постигна първа победа от 5 месеца

След обрат „шейховете” се наложиха над Любимец с 3:1 в среща от 30-ия кръг, играна в Несебър

Нефтохимик постигна първа победа в „А” група от близо 5 месеца насам. След обрат „шейховете” се наложиха над Любимец с 3:1 в среща от 30-ия кръг, играна в Несебър. За последно те удариха Черноморец в Сливен в мач от редовния сезон, игран на 3 ноември миналата година. Оттогава Нафтата натрупа 13 поредни поражения, последното от които особено тежко - 0:4 от градския съперник Черноморец.

Бургаските шейхове имат 15 точки, но пак остават на последното 14-о място, с 3 след днешния си съпeрник Любимец. Любопитното е, че четирите победи на отбора са срещу два противника- две над Черноморец и две над Любимец.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута чрез Никола Яначков, който вкара с шут от границата на наказателното поле, докато вратарят Костадин Георгиев не успя да види топката от играчи пред него.

Само две минути по-късно Живко Петков излезе сам срещу вратаря Рашков след пас на Любомир Божинов и не сгреши.

Петков можеше да вкара и втори гол при абсолютно същата ситуация 10 минути преди края на първото полувреме, но не успя.

През второто полувреме амбицираните играчи на Нефтохимик наложиха своето преимущество, а в 60-ата минута централният защитник Георги Петков изведе своите с втори гол. Той засече с глава центриране на Николай Костов-Хоптропа от ъглов удар.

Юношата на Левски Ерай Карадайъ, който играе под наем, заби третото попадение и свое първо в "А" група. При меле в наказателното поле той получи топката от Михаел Орачев и я копна над главата на вратаря Радослав Рашков за 3:1.

Нефтохимик - Любимец 3:1
1:0 Никола Яначков (12’)
1:1 Живко Петков (14’)
2:1 Георги Петков (60’)
3:1 Ерай Карадайъ (68’)