3. Немощен ЦСКА отпадна за трети път от Стяуа в Европа (видео)

Немощен ЦСКА отпадна за трети път от Стяуа в Европа (видео)

България остана без представител в евротурнирите

България остана рано-рано без нито един представител в европейските клубни турнири, след като днес „червените” отпаднаха от румънския гранд Стяуа на прага на групите на Лига Европа. „Армейците” завършиха 1:1 при домакинството си на състава от Букурещ и след като загубиха първия сблъсък с 0:2 се простиха с европейските си амбиции.

25 хиляди зрители на националния стадион „Васил Левски” таяха надежди преди началото на мача, че ЦСКА ще успее да сътвори поредния си грандиозен еврообрат, но в крайна сметка Стяуа за трети път в историята изхвърли българския гранд от Европа.

Двубоят започна малко по-добре за гостите, които набързо отправиха два неточни удара към вратата на „армейците”. В 9-та минута Делев бе на косъм да се разпише директно от корнер, ала кълбото премина много близо до дясната греда на румънците.

Така се стигна до 18-ата минута, когато Танасе стреля много коварно от фаул и М’боли със сетни усилия трябваше да избива в корнер. 120 секунди по-късно Делев центрира в наказателното поле, където Зику се откъсна зад отбраната и засече от въздуха, но топката прелетя над вратата на Татарушану.

В 26-ата минута гостите имаха нов сериозен шанс за откриване на резултата, след като Брандан се озова непокрит в пеналта, ала ударът му с глава не намери очертанията на вратата на българите. 4 минути по-късно Нелсън центрира меко в наказателното поле, където Платини засече с глава, но също в аут.

В даденото от рефера продължение „червените” пропуснаха и най-изгодната си възможност, след като Платини отклони с глава за Зику, който стреля със задна ножица, но кълбото премина критично близо над напречната греда на Стяуа.

До края на полувремето зрителите на „Българска армия” не видяха попадение и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с лек териториален превес на българите, които обаче така и не успяваха да създадат чисто голове положение пред вратата на Татарушану.

През тези втори 45 минути се създадоха едва две положения пред двете врати, които бяха превърнати в гол. Превес взеха нервите още в 67-ата минута, когато главният рефер трябваше да успокоява страстите с поредица от показани жълти картони.

Така се стигна до 73-ата минута, когато Танасе проби мощно отляво и центрира остро, топката доби интересна траектория и премина между М’боли и дясната греда – 1:0 за Стяуа.

Този гол нагнети атмосферата на „Васил Левски”, тъй като българите можеха да се класират напред единствено, ако вкарат 4 безответни попадения.

До края на двубоя „червените” все пак успяха да вкарат почетен гол, след като Платини бе изведен в наказателното поле и с елегантен удар прехвърли Татарушану за крайното 1:1.

Така, с общ резултат 3:1, Стяуа изхвърли за трети път в историята ЦСКА от евротурнирите и се класира за групите на турнира Лига Европа. Отпадането на „армейците” пък означава, че България остава без нито един представител в Европа, след като по-рано днес и Литекс не можа да сътвори чудо в Киев срещу местния Динамо.