3. Ненужен в Левски твори чудеса за Ботев - Иван Цветков наниза хеттрик срещу Славия (+СНИМКИ)

12 000 видяха триумфалното завръщане на "канарите" в "А" група

Ботев разби Славия с 3:0 при завръщането си в „А” група. Канарчетатата се поздравиха с категоричен успех, благодарение на оказалия се ненужен в Левски нападател Иван Цветков, нанизал хеттрик. Таранът можеше да вкара и четвърти гол, но при резултат 1:0 изпорти дузпа, докато Здравко Лазаров от състава на "белите" удари греда в началото на втората част и пропусна да изравни резултата. Цял мач претенции към рефера Ивайло Стоянов и неговите помощници имаха спортният директор на Ботев Александър Александров – Кривия и старши треньорът Ферарио Спасов. В края на мача пък Кривия си размени псувни със завърналия се в Славия вратар Георги Петков, който отрази удара на Иван Цветков от бялата точка през първото полувреме.

След мача доскоршният халф не пожела да коментира решенията на съдията. "Всеки бърка", каза той.

Срещата започна още от трибуните, където над 12 000 се стекоха край Бирената фабрика. Агитката на домакините сътвори невероятна атмосфера по случай завръщането на своите любимци в „А” група. Гвоздеят на хореографията бе закачането на грамаден балон с надпис „Патриоти”.

Ботев създаде първата по-интересна ситуация в мача. В 4-ата минута Иван Цветков получи топката от Енрике на дузпата, но ударът му мина над вратата. В 17-ата минута отново Цветков беше на изгодна позиция, но се засуети и защитник изчисти. Лазаров от състава на Славия беше най-деен на другия фронт. Той и Жуниньо отправиха по един шут, но не намериха целта.

След две поредни центрирания на Електричката, завършили безуспешно, Ботев откри резултата. В 38-ата минута Неделев центрира от корнер и Иван Цветков се извиси над всички, реализирайки с глава.

Буквално в следващата минута домакините получиха право и на дузпа след нарушение на Гошо Петков срещу Енрике в пеналта. Иван Цветков обаче не успя да преодолее вратаря, който отрази неговия удар, въпреки проблемите си с крака.

В края на първата част Славия можеше да изравни резултата. Петър Димитров беше оставен непокрит в наказателното поле, но шутът му мина встрани от вратата.

Второто полувреме започна вяло. В 52-ата минута Славия имаше поредна възможност за изравняване, но Здраво Лазаров бе споходен от малшанс и удари греда, след като направи фирменото си обръщане и с левия крак шутира силно, ала в рамката.

Отново Електричката пробва индивидуално да действа като опита да отбележи директно от корнер. Шеткус обаче внимаваше и изби.

Така се стигна до 58-ата минута, когато Иван Цветков отбеляза втори гол в мача и сякаш предреши крайния изход на този мач. Резервата Виейра, който замени слабия Станислав Костов, направи фантастичен рейд, центрира на границата на вратарското поле, където Иван Цветков беше оставен непокрит и с всичка сила прониза Гошо Петков.

В 62-ата минута резултатът едва не стана класически, след като Тодор Неделев произведе истинска бомба от свободен удар и Гошо Петков с кански мъки изби.

В 70-ата минута реферът Стоянов не даде чиста дузпа за Ботев за нарушение в наказателното поле срещу Виейра. Това породи нови претенции от страна на Сашо Александров и Ферарио Спасов. Двамата едва не влязоха на терена.

След като страстите се охладиха Ботев вкара трети гол. Обичайният заподозрян Иван Цветков се поздрави с хеттрик, след като засече центриране с глава и с помощта на горната греда вдигна на крака хилядите по трибуните.

Така Ботев се завърна триумфално в „А” група след 2-годишно отсъствие.