3. Невероятен Платини и страхлив Миньор донесоха успеха на ЦСКА с 2:0 над „чуковете” (видео)

Отборът на ЦСКА продължава с пълна сила борбата си за второто място в шампионата, след като днес постигна поредния си успех през пролетния полусезон, след като се наложи лесно с 2:0 над тима на Миньор

Отборът на ЦСКА продължава с пълна сила борбата си за второто място в шампионата, след като днес постигна поредния си успех през пролетния полусезон, след като се наложи лесно с 2:0 над тима на Миньор. Срещата се игра на стадион „Българска армия” и бе от програмата на 26-ия кръг на родната „А” група.

И двата гола за „червените” бяха дело на Мишел Платини, като второто попадение на бразилеца може да кандидатства и за гол на сезона, след като нападателят разстреля от воле от около 25 метра стража на Миньор Чворович.

Двубоят започна с очакван натиск на ЦСКА, но тимът на Миньор бе добре групиран в половината си и не позволяваше драматични моменти пред вратата си. „Чуковете” разчитаха основно на контраакции, за да притесняват отбраната на „армейците”.

След преполовяването на полувремето натискът на столичани стана много силен и в 26-ата минута те можеха да излязат напред в резултата, но ударът с глава на Делев не намери очертанията на вратата. Последва нов опасен шут, този път на Галчев, който обаче също излезе в аут.

В последните 10 минути грешките в отбраната на гостите зачестиха, което даде възможност на ЦСКА допълнително да притисне съперника си. Първо Нелсън намери Делев на границата на пеналта, но изстрелът на нападателя премина покрай вратата на перничани, а впоследствие Маркиньос също пробва късмета си с шут от дистанция, ала и той излезе в аут.

Така се стигна до даденото от рефера продължение, когато Караджов изрита топката далеч напред, където Делев овладя и намери Платини в наказателното поле, а бразилецът с плътен шут простреля Чворович за 1:0.

Втората част отново стартира със силен натиск на „червените” и хубаво спасяване на стража на перничани след техничен удар на Платини.

В 56-ата минута обаче, Чворович нямаше какво да направи, след като
Галчев намери Делев на границата на пеналта, Спасителя свали с глава за Платини, който с безпощадно воле я прати за втори път в мрежата на Миньор – 2:0.

След това попадение нещата на терена се поуспокоиха и домакините започнаха хладнокръвно да разиграват в центъра на терена, атакувайки постепенно вратата на „чуковете”.

В последните 10 минути ЦСКА отстъпи инициативата и Миньор се понастани в половината на столичани, но така и не можеше да затрудни Караджов. Най-интересната възможност за перничани дойде в 85-ата минута, когато Том шутира силно от далечна дистанция, ала кълбото прелетя над вратата на ЦСКА.

До края на двубоя нови голове не паднаха и така „армейците” се наложиха над „чуковете” с 2:0 с два гола на бразилеца Мишел Платини.

Фотогалерия със снимки от победата на ЦСКА можете да видите ТУК!

16.  Сливен 17  25  16  18 - 42 -24
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч