3. НОВ ПРОВАЛ! Левски не победи Септември (ВИДЕО)

НОВ ПРОВАЛ! Левски не победи Септември (ВИДЕО)

"Сините" с куп пропуски за 0:0

Септември (София) и Левски завършиха наравно 0:0 в мача им от 14-ия кръг на efbet Лига.

Още във 2-рата минута Левски беше много близо до гол. Гостите развиха многоходова атака. Те си размениха няколко подавания в наказателното поле на Септември. Топката стигна до Роналдо, който подаде на Филип Кръстев. Българският национал стреля мигновено, но уцели левия страничен стълб.

Две минути по-късно Мартин Стойчев получи неприятна контузия в рамото и трябваше да бъде принудително заменен. Десният бек на Септември беше откаран с линейка.

В следващите минути Левски взе контрола върху случващото се на терена и отправи няколко неточни удара. В 14-ата минута Уелтон навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала. След рикошет топката излезе в корнер.

„Сините“ продължаваха да тормозят Септември от статични положения. В 20-ата минута Ноа Сонко Сундберг беше непокрит на далечната греда при корнер. Той стреля с глава, но Илия Миланов блокира. Гостите имаха претенции за дузпа, но Георги Давидов беше категоричен, че няма игра с ръка на защитника на Септември.

Секунди по-късно Илиян Стефанов сбърка в центъра на терена и даде шанс да противника да контраатакува. Атанас Кабов беше изведен зад защитата. Той влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Пламен Андреев спаси.

В средата на първата част Левски пропусна нов шанс. Филип Кръстев изведе Стефанов, който стреля мощно от 15-ина метра, но покрай десния страничен стълб. В 40-ата минута Димитър Шейтанов направи впечатляващо спасяване. Уелтон замахна, че ще бие и преодоля Реди Каса, след което стреля. Вратарят на Септември реагира и успя да избие в корнер. При последвалото изпълнение Хосе Кордоба стреля с глава, но над напречната греда.

В 44-тата минута и осмия ъглов удар, който Левски изпълни не доведе до нищо, въпреки че Сундберг стреля с глава. За пореден път над вратата. Втората част започна по-добре за Левски, а в 49-ата минута „сините” стигнаха до страхотна възможност за гол. След центриране от поредния корнер пред вратата на домакините, Андриан Краев се извиси над всички и стреля с глава, но прати топката в напречната греда.

Футболистите на „сините” продължиха да доминират на терена и да бъдат далеч по-опасния тим. В 61-ата минута Уелтън стигна до страхотна възможност да обстрелва вратата на домакините. Атакуващият футболист на Левски получи отляво, нагласи топката на десния си крак и стреля по диагонала, но за негово нещастие топката „кацна” на напречната греда и излезе в аут.

Натискът на гостите ставаше все по-сериозен, а наставникът на „сините” Станимир Стоилов прибягна до услугите на опитния Ивелин Попов, който се появи в игра в 65-ата минута.

Вратата на домакините продължи да бъде под постоянен обстрел, а Филип Кръстев пропусна страхотен шанс в 71-ата минута. Халфът на Левски стреля технично, но Швейтанов плонжира и изби в ъглов удар.

Така Левски вече има 25 точки и остава на четвъртото място, докато Септември събра 10-тата си точка и е 13-ти.

Септември (Сф) - Левски 0:0

Стартови състави:

Септември (София): Шейтанов, Чандъров, Георгиев, Арсов, Миланов, Костадинов, Кабов, Гаврилов, Стойчев, Николов, Каса

Левски: Андреев, Ван дер Каап, Миланов, Краев, Стефанов, Уелтън, Роналдо, Сундберг, Кръстев, Кордоба, Петков

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3