3. Оберхаузен нанесе първа загуба на ЦСКА в Германия

Оберхаузен нанесе първа загуба на ЦСКА в Германия

„Армейците” падат 1:2 под дъжда в Нидерайн, Сашко Тонев вкарва почетното попадение

Отборът на ЦСКА записа първата си загуба по време на лятната си подготовка в Германия. „Армейците” загубиха в последния си мач на немска земя с 1:2 от тима на Оберхаузен, а единственото попадение за българския тим вкара завърналият се от Сливен Александър Тонев. Нападателят Москера направи дебют с червения екип и дори вкара гол, който обаче бе отменен поради засада. Единствено пък Караджов, Минев, Акуаро и Виданов престояха на терена пълни 90 минути. Началото на срещата бе отложено с цели 37 минути заради проливен дъжд и гръмотевици в Нидерайн, Оберхаузен. В крайна сметка обаче двата отбора излязоха на зеления терен и въпреки дъжда, започнаха мача.

Първата опасност дойде в петата минута и бе пред вратата на ЦСКА, но удар с глава на нападател на Оберхаузен излезе в аут, а малко след това неговия пример последва и Тиеро, който засече центриране на Спас Делев. Стигна се обаче до 13-ата минута, когато Муса Селик реализира, след като получи топката от ляво на наказателното поле при една страхотна атака, премина един бранител и с десния крак с прецизен удар прати топката в далечния ъгъл.

Последваха няколко добри атаки на ЦСКА, а удар на Маркиньос от фаул в 23-ата минута бе спасен от стража Пирсон. Малко преди края на полувремето пък Костадин Стоянов пострада след няколко тежки удара и бе принудително заменен от Апостол Попов.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част пък защитата в червено направи фрапантна грешка и подари топката на Клингер, който не сгреши очи в очи с Караджов и без проблем направи 2:0.

ЦСКА направи няколко промени на почивката, а отборът заигра много по-добре и логичното се случи в 55-ата минута, когато Александър Тонев успя да върне едно попадение с плътен удар границата на полето.

Пет минути по-късно пък капитанът на „армейците” Тодор Янчев пропусна златен шанс да възстанови равенството, след като излезе очи в очи с вратаря, финтира го, но ударът му срещна гредата, а при добавката топката излезе в аут.

В 77-ата минута пък Москера, който също влезе като резерва и направи своя дебют, бе изведен сам срещу вратаря и успя да реализира, но голът му бе отменен поради засада. Пет минути преди края пък Иван Караджов спаси удар на съперник от дъгата, а малко след това Шонфелд стреля опасно по диагонала, но кълбото премина покрай левия страничен стълб.

В крайна сметка обаче резултатът остана непроменен и „армейците” записаха първата си загуба на немска земя в града, където се подвизава нашумелият октопод Паул.

За ЦСКА: Караджов, Минев, Акуаро, Виданов, Стоянов (Попов 42’), Янчев (Манчев 74’),, Тиеро (Галчев 46’), Тонев (Костадинов 69’), Делев (Гранден 46’), Маркиньос (Зехиров 81’), Илиев (Москера 51’)

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение