3. ОБЗОР: Крумовград започна ударно в професионалния футбол (РЕЗУЛТАТИ)

ОБЗОР: Крумовград започна ударно в професионалния футбол (РЕЗУЛТАТИ)

Ето как приключиха мачовете от първия кръг във Втора лига

Отборът на Крумовград започна отлично участието си в професионалния футбол. Тимът от Южна България започна с победа участието си във Втора лига. В първия кръг на шампионата футболистите на Акис Вавалис победиха с 2:0 като гост Спортист (Своге).

Успехът дойде през втората част, като първо Красимир Илиев откри от дузпа в 64-ата минута, а в самия край на мача дойде и второто попадение. Негов автор бе Ахмед Осман в 94-ата минута.

Така Крумовград стартира успешно кампанията си и даде повод за оптимизъм на феновете си преди първия домакински мач срещу Беласица след седмица. Спортист пък започна с фалстарт и ще трябва да наваксва.

По същото време Миньор (Перник) стартира силно новата си кампания във Втора лига. "Чуковете", които миналата година до последно се бореха за промоцията си в елита, надвиха с гръмкото 5:1 дубъла на Лудогорец на "Стадиона на мира" в Перник. В герой за домакините се превърна Методи Костов, който наниза хеттрик (11, 25 и 52). По един гол вкараха Антон Славчев (28) и Запро Динев (78), а Петър Георгиев вкара почетно попадение за "орлите" (90).

До края на първото полувреме Миньор вече си беше осигурил трите точки, след като наниза три попадения, а интересното е, че и трите гола дойдоха след удари с глава. Първо Методи Костов даде аванс в 11-ата минута, а малко по-късно отново той вкара второто си попадение (25). 3 минути след втория гол Антон Славчев също се разписа с глава.

През второто полувреме Методи Костов успя да оформи своя хеттрик в 52-ата минута. Секунди след смяната си с първото си докосване Запро Динев вкара пети гол за перничани в 78-ата минута. В последните секунди на срещата Петър Георгиев върна един гол за Лудогорец II, който обаче се оказа крайно недостатъчен. В следващия кръг Миньор гостува в Добрич на Добруджа, а "орлите" приемат ЦСКА 1948 II в Разград.

Треньорът на столичния Септември бе на седмото небе

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) – Левски 0:0

Гледайте дербито на „Колежа“ тук…

СЕНЗАЦИЯ! Септември удари ЦСКА с 1:0

Провал за ЦСКА на "Васил Левски"

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача