3. Оперираха Швиерчок, аут е за поне 40 дни

Оперираха Швиерчок, аут е за поне 40 дни

Все още се боря, хвали се пък вратарят Ренан дос Сантос

Нападателят на Лудогорец Якуб Швиерчок претърпя операция. Полякът се контузи при домакинството на Септември София, спечелено с 6:0. В него 26-годишният играч отбеляза първите два гола - точен бе в 8-ата и 21-ата минута.

След това обаче получи травма и бе заменен от Клаудиу Кешеру в 27-ата. От щаба на разградчани се надяваха положението му да не е тежко и той да се размине с оперативна намеса, но това не се случи. Таранът ще бъде извън игра поне 40 дни.

Това означава, че ще пропусне двубоите с ЦСКА през месец април за първенство (6 април) и Купата на България (3 април). Швиерчок ще е на линия най-рано за гостуването на Берое в началото на месец май.

Отсъствието на поляка е втори удар по Стойчо Стоев, който загуби за около месец и националния вратар Пламен Илиев. Той контузи коляното си преди евроквалификацията с Черна гора и също бе опериран. Заради отсъствието на Пацо Тигъра спортният щаб бе принуден да върне в първия отбор Ренан дос Сантос.

Бразилецът бе изваден от него в началото на годината, когато даде по-остро интервю пред медия в родината си, а освен това и отказа да удължи договора си. Той е обвързан с контракт до 31 декември. Ренан бе на вратата в учебната игра срещу дублиращия тим в петък. Той пази по едно полувреме и за двата състава. Няколко дни преди да бъде реабилитиран, той написа в профила си в една от социалните мрежи "Все още се боря". Явно, че силният дух му е помогнал.

Очаква се стражът да бъде включен в групата още за следващия мач - домакинството на Берое на 30 март.

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България