3. "Оранжевите" чакат Висла в третия квалификационен кръг след класика над черногорците (видео)

Могрен не създаде проблеми на Литекс в Ловеч

Отборът на Литекс победи с 3:0 Могрен Будва в мача реванш от втория квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига.

Гостите имаха сериозни кадрови проблеми за тази среща, като цели седем основни футболисти отсъстват от състава им. За ловчанлии единствените две промени в сравнение с първия мач са Светослав Тодоров и Момчил Цветанов, които са заели местата на бразилците Мирасема и Кодо в титулярния състав.

Домакините откриха резултата още в 3-ата минута на срещата с невероятен гол на Петър Занев. След късо изпълнен корнер от страна на Христо Янев, Занев получи топката и с бомбен шут с левия крак от границата на наказателното поле прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Могрен.

Малко преди попадението на Литекс, черногорците пропуснаха отлична възможност да се разпишат, когато капитанът Глушчевич не успя да се възползва от грешка в защитата на Литекс, стреляйки в аут от удобна позиция.

Отборът на Литекс бе пълен господар на терена през първата част. „Оранжевите” имаха сериозно преимущество във владението на топката, но рядко стигат до чисти голови ситуации пред противниковата врата.

Пропуски за шампионите през първата част направиха Христо Янев, Том и Йеленкович, чийто топовен изстрел от воле като по чудо не намери очертанията на вратата на Могрен в 26-ата минута.

Гостите приемаха играта в своята половина и чакат своя шанс на контраатака. На няколко пъти стражът на Литекс Баривиера трябваше да лови опасни центрирания в наказателното си поле, но малкото изстрели, отправени към вратата му бяха твърде слаби и неточни.

Втората част, идентично с първата, започна с гол за Литекс. Този път Светослав Тодоров попадна в прегръдките на своите съотборници, но заслугата за попадението бе изцяло на Том, който направи отличен пробив в наказателното поле на Могрен, преодолявайки трима бранители и в крайна сметка бе повален на земята от Симович. Главният рефер Андре Маринър не се поколеба да посочи бялата точка и Тодоров хладнокръвно отбеляза от дузпата.

Ловчанлии тотално обезличиха своя съперник след почивката. Домакините вдигнаха още повече оборотите  и почти не позволяваха на футболистите на Могрен да напускат половината си, а с чудесните си пробиви Том и Момчил Цветанов разсичаха противниковата отбрана.

Преднината на домакините можеше да набъбне още повече, ако пропуски не бяха направили Цветанов, Йеленкович и Бодуров.

Последният се оказа на стрелкова позия след отлична многоходова атака на ловчанлии, които с по едно докосване матираха черногорската защита, но ударът му от няколко метра бе избит с мъка от Тодорович в корнер.

През вторите 45 минути наставникът на Литекс Любослав Пенев извърши всичките си три смени, пускайки в игра Мирасема, Флорес и Жос, на местата на Том, Тодоров и Берберович.

В 80-ата минута резултатът доби класическо изражение след гол на Христо Янев. Именно появилият се през втората част бразилец Мирасема се пребори добре за една топка в половината на Могрен, след което проби отляво в наказателното поле, преодолявайки двама черногорски бранители. Последва удар, който бе избит от стража Тодорович, но при добавката Янев нямаше как да сбърка.

Пет минути по-късно и друга резерва на Литекс можеше да се разпише. Роберт Флорес отправи хубав удар от границата на наказателно поле на гостите, но стражът на Могрен улови.

По този начин „оранжевите” спечелиха срещата с 3:0 и с общ резултат 5:1 от двата двубоя преодоляха черногорците. Шампионите най-вероятно ще се изправят срещу тима на Висла Краков в следващия кръг.

Отборът на Цветан Генков спечели гостуването си на Сконто Рига с минималното 1:0 в първата среща от втория квалификационен кръг и ако не допусне изненада у дома ще се изправи срещу Литекс в следащия етап.

Припомняме ви, че Литекс и Висла се срещнаха по време на лятната подготовка на двата тима, като поляците спечелиха с 2:1 с два гола на Генков.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят