3. Отчайващо слаб Левски едва изтръгна 3 точки в Търговище (видео)

Отчайващо слаб Левски едва изтръгна 3 точки в Търговище (видео)

Съдията поряза домакините, после им направи реверанс

Левски завърши полусезона с труден успех в Търговище. Сините бяха много слаби, но взеха трите точки с минимална победа – 1:0. Светкавица можеше да ги попари, но куцаше в завършващия удар. Съдията се превърна в главно действащо лице, след като през първото полувреме не даде чиста дузпа за мълниите, а после им направи реверанс след почивката, когато сините трябваше да получат наказателен удар. Иначе дълбоката резерва Даниел Димов вкара единственото попадение в Търговище, благодарение на смените, които извърши Николай Костов на почивката.

Защитата на Левски беше безобразна през целия мач. Йордан Милиев и Иво Иванов не знаеха къде се намират, но за тяхно щастие се разминаха от гол. Иво Иванов направи фрапираща грешка в 22-ата минута, когато Пламен Илиев повали Кънев, но съдията не даде дузпа. В крайна сметка сините се измъкнаха невредими от Търговище благодарение на своя опит и сигурно по-голяма класа, която обаче не се видя срещу последния в класирането.

Мачът започна с много борба и брак в действията и на двата отбора. Левски създаде първото положение. Техничен удар на Тасевски извън наказателното поле беше избит със сетни усилия от вратаря Георгиев.

В 10-ата минута Кънев беше изведен сам срещу вратаря на Левски Пламен Илиев при светкавична контраатака, но комично се спъна, иначе ситуацията не беше никак безопасна.

Домакините видяха, че дяволът не е толкова черен и започнаха да пресират „сините”, които бяха доста колебливи в защита. Но не успяха да се възползват. Пробваха няколко силни удари от дистанция, но не намериха очертанията на вратата на Пламен Илиев.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Иво Иванов сбърка в защита, Кънев остана сам срещу Илиев, тръгна да го финтира, но беше повален от вратаря на Левски. Съдията Никола Попов от София прецени, че дузпа няма.

До почивката Левски трудно минаваше центъра, докато освободените домакини ги тормозеха без никакви притеснения.

През второто полувреме Левски вдигна оборотите. Старши треньорът Николай Костов направи две смени и промени играта на своя тим. В игра се появиха Цветков и Старокин вместо неубедителните Арш и Башлиев.

Калво пробва два удара, но не уцели вратата. Цветков пък максимално затрудни вратаря на домакините Георгиев с шут от границата на пеналтерията в долния десен ъгъл, който беше избит.

В 58-ата минута реферът Попов направи реверанс към домакините и не даде дузпа за Левски, въпреки че Йовов беше задържан в наказателното поле.

Две минути по-късно сините откриха резултата. Йовов центрира в наказателното поле от свободен удар, Милиев свали топката, получи се кратко разбъркване, Цветков заложи топката за Даниел Димов, който я прати в мрежата от границата на вратарското поле за 1:0.

След попадението наставникът на гостите Николай Костов опита да затвори играта с включването на Балтанов. Светкавица не се предаде и до последно се опита да стигне до попадението. Пламен Илиев спаси шут на резервата Невен Венков в 69-ата минута. В 78-ата минута пък Йовов можеше да удвои аванса на сините, но бижутерският му прехвърлящ удар не намери очертанията на вратата. Така двубоят приключи с минимален успех за Левски.

Светкавица не успява да отбележи вече в пет поредни мача за първенство. За първи път от 8-ия кръг пък Левски не пуска гол в своята врата. Сините отбелязаха шестото си попадение при гостуванията този полусезон от общо 26-те гола на тима на Николай Костов. Левски спечели последните си 5 победи все с по един гол разлика - 3:2 над Калиакра и Локо Пд, 2:1 над Берое и Видима-Раковски и 1:0 над Светкавица.