3. Пирин 2001 победи 2:1 Берое при старшата възраст

Пирин 2001 победи 2:1 Берое при старшата възраст

Пирин 2001 на Ивайло Андонов победи с 2:1 Берое в мач от 11-ия кръг на елитната юношеска група до 19 години

Пирин 2001 на Ивайло Андонов победи с 2:1 Берое в мач от 11-ия кръг на елитната юношеска група до 19 години. И трите попадения в мача паднаха през второто полувреме, докато първото ще се запомни единствено с удара на Димитър Калайджиев и в 36-ата минута и доброто спасяване, което направи стражът на гостите Петър Тодоров.

Второто полувреме започна добре за домакините от Благоевград, които поведоха в резултата в 52-ата минута на мача.

Тогава след центриране от фаул в наказателното поле на гостите и последвалото разбъркване Георги Ризов вкара за -1:0.

Три минути по-късно реферът Людмил Павлов свири спорна дузпа в полза на гостите за нарушение на Михаил Янев срещу Иво Гюров. Зад топката застана Мартин Райков, който не сбърка за -1:1.

В 59-ата минута заралии останаха с човек по-малко на терена заради директния червен картон, който получи Цветко Петков за удар без топка.

Минута по-късно отново стражът на гостите показа добър рефлекс и отрази удар на Георги Ризов.

В 65-ата минута обаче Ризов не остави никакви шансове на вратаря на Берое и успя да го прехвърли за -2:1, резултат, който се запази до края на мача.

Другият двубой от днес между Пирин (Благоевград) и Локомотив (Сф) беше отложен заради наводнени терени на базата на „орлетата в Рилци.

Пожелал анонимност платил раздялата на Любослав Пенев с Локомотив (Пловдив)