3. Пирин би за сефте при юношите старша възраст

Пирин би за сефте при юношите старша възраст

Пирин 2001 се разправи с ЦСКА

След 6 загуби и един равен, елитната старша възраст на Пирин (Благоевград) записа първа победа отначалото на първенството. На базата си в Рилци възпитаниците на треньора Илко Христов победиха с 5:1 Любимец. Двубоят изгледа и треньорът на представителния тим Костадин Ангелов, който следеше изявите на Владислав Митев, Антон Карачанаков и Благой Пасков. Това бяха тримата от мъжкия отбор, които взеха участие в мача.

През първото полувреме падна само един гол,дело на Антон Карачанаков, който проби в наказателното поле в 17-ата минута, комбинира с Пасков, топката обаче се върна в краката му и отблизо не сбърка за -1:0.

Слави Кирилов покачи на 2:0 в 56-ата минута, а малко по-късно отново той направи резултата класически, след като получи подаване от Благой Пасков и от точката за изпълнение на дузпи, провря топката между краката на Васил Кузманов за -3:0. В 78-ата минута дошлият от ЦСКА Благой Пасков разстреля стражът на гостите с удар по земя за -4:0.

Три минути по-късно Антон Карачанаков бе изведен зад отбраната и майсторски преодоля вратарят на гостите, пращайки коженото кълбо за пети път в мрежата му. В 83-ата минута резервата на Пирин Цветан Китипов си вкара ефектен автогол, засичайки центриране в наказателното поле във вратата на Владислав Митев.

По същото време в Покровник юношите на Пирин 2001 от частната школа на Ивайло Андонов се разправиха с ЦСКА побеждавайки с минималното -1:0. Единственият гол в мача, за благоевградчани реализира Георги Ризов в средата на второто полувреме.