3. Пирин (ГД) елиминира Нефтохимик (ВИДЕО)

Пирин (ГД) елиминира Нефтохимик (ВИДЕО)

Реваншът в Нова Загора завърши 1:1

Пирин (ГД) елиминира лидера в „Б” група Нефтохимик от турнира за Купата на България след 1:1 в реванша, игран в Нова Загора. Голът на чужд терен, който отбелязаха неврокопчани, на практика отказа „шейховете”. Бургазлии имаха повече положения от съперниците си, но успяха да материализират само едно и то в последните десетина минути, когато нямаше време за още две, колкото им трябваха, след откриващото попадение на Драги Коцев в 23-ата минута. В 85-ата резервата Румен Николов оформи крайното 1:1. Така тимът на Тенчо Тенев продължава на четвъртфиналите с общ резултат 2:1.

Жребият за следващата фаза на надпреварата е във вторник от 11:00 ч.

Novsport.com проследи мача със съдействието на Илия Илиев!

Нефтохимик създаде три положения в началото, но не успя да ги оползотвори. Емануел Манев пробиваше по фланга, също както и Велин Дамянов, но защитата на Пирин или техният вратар Абидков се справи с натиска на шейховете.

С първата си голова възможност Пирин откри резултата. Това стана в 23-ата минута, когато Цветан Димитров увисна при центриране от корнер на далечната греда, откъдето Драги Коцев чукна топката в мрежата.

Така стана ясно, че в мача няма да има продължения, а Нафтата се нуждаеше от 3 безответни гола, за да продължи напред.

След гола темпото спадна. Грубостите пък се увеличиха. Противников нападател влезе грубо на вратаря на „шейховете” Цветан Димитров, на когото се оказваше медицинска помощ в продължение на 5 минути. Лекарите на бургазлии прецениха, че юношата на Левски трябва да бъде заменен. На негово място влезе Божидар Стойчев.

В добавеното време капитанът на Нафтата Любомир Божинов можеше да изскочи очи в очи с вратаря, но бе изпреварен.

Наставникът на бургазлии Димчо Ненов опита да промени нещо през второто полувреме с включването на Николов. Но след неуспешния натиск, който осъществиха символичните домакини след подновяването на играта, мачът просто се доиграваше. Нафтата вече нямаше сили, а и амбиции да атакува.

В края на двубоя обаче „шейховете” се разиграха и успяха да изравнят резултата. Резервата Румен Николов вкара хубав гол от воле в 85-ата минута, след като засече центриране в наказателното поле. След това негов удар с глава мина на сантиметри от гредата на Абдиков, който се бе проявил добре и при опасен шут от свободен удар.