3. Пирин (ГД) разгроми Любимец и взе втора победа в шампионата

Пирин (ГД) разгроми Любимец и взе втора победа в шампионата

Тимът на Костадин Ангелов победиха с 5:2 гостуващите „дините”

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) разгроми с 5:2 гостуващия Любимец и взе едва втората си победа от началото на сезона. Въпреки че изоставаха още в 27-ата секунда с гол на Иван Вълчанов, домакините от Гоце Делчев успяха да обърнат резултата още през първата част чрез Веселин Марчев и Любомир Гуцев.

През второто полувреме Любимец отново вкара първи. Иван Вълчанов отбеляза второто си попадение в срещата. С нов гол на Марчев и по едно попадение на Петър Лазаров и Боби Хазуров Пирин постигна най-изразителната си победа в „А” група.

Гостите поведоха още в 27-ата секунда. Веднага след изпълнението на център, топката попадна в отбраната на Любимец. Антон Дамянов проби по лявото крило, центрира в наказателното поле към Иван Вълчанов, който от седем-осем метра разстреля Абдиков.

В 18-ата минута „дините” имаха възможност за втори гол. Стилян Николов пропусна да удвои аванса на Любимец от непосредствена близост, като ударът му от три-четири метра мина встрани от вратата на Пирин.

Постепенно домакините изравниха играта и натикаха Любимец в собствената им половина. В 35-ата минута логичното се случи и Пирин изравни. Петър Лазаров центрира от свободен удар, Веселин Марчев засече топката с глава и отбеляза за 1:1.

Минута преди края на първата част Пирин успя да осъществи пълен обрат. Любомир Гуцев бе автор на второто попадение за домакините, като голът отново падна след удар с глава.

Гостите започнаха по-добре втората част и 20-ина минути след подновяването на играта „дините” изравниха. Иван Вълчанов отново бе голмайсторът за Любимец. Нападателят на гостите засече с глава центриране от корнер и върна интригата в двубоя.

В рамките само на две минути обаче Пирин реши двубоя. В 75-ата минута Веселин Марчев също отбеляза втория си гол и отново даде аванс на домакините. Марчев намери една изчистена топка и от ждроб от границата на наказателното поле не остави шансове на Рашков.

В 77-ата – Петър Лазаров направи 4:2. Капитанът на Пирин бе изведен зад отбраната на Любимец, напредна с топка в крака, навлезе в наказателното поле и, останал очи в очи със стража на гостите, не сбърка.

Три минути по-късно Огнянов имаше възможност да върне един гол, но ударът му срещна сглобката на вратата на Абдиков.

В 82-рата минута Боби Хазуров реши всичко в срещата. След само няколко минути на терена, деветката на Пирин стреля от точката за изпълнение на дузпата и подсигури много важни три точки за домакините.

След днешния успех, тимът на Костадин Ангелов все още е последен в класирането с едва девет точки от 18 изиграни мача. Любимец също остава под чертата със 17 точки.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза