3. Пирин и Берое не "счупиха" нулите на "Христо Ботев"(ВИДЕО)

Пирин и Берое не "счупиха" нулите на "Христо Ботев"(ВИДЕО)

Гредата спря домакините за успеха

Пирин и Берое завършиха наравно 0:0 в мача им от 13-ия кръг на Efbet Лига.

Първата опасност пред някоя от двете врати дойде в 4-ата минута, когато Симеон Мечев стреля силно от около 25 метра, но топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата на домакините.

В 11-ата минута на срещата главният съдия Драгомир Драганов подмина претенции на старозагорци за дузпа за игра с ръка на Вячеслав Велев в наказателното поле.

През следващите минути на мача темпото на играта бе изключително ниско, като и двата отбора избягваха да поемат рискове в нападение.

След 20 минути игра Петър Занев засече с глава центрирана от ъглов удар топка, но я прати над вратата на Иван Караджов. Берое отговори с неточен удар на Рука от десетина метра.

Половин час след началото на мача Радослав Цонев стреля силно от 3-4 метра зад дъгата на наказателното поле, но прати топката над вратата.

Малко преди края на първата част Калоян Кръстев напусна терена заради разтежение и така Берое загуби един от малкото си типични централни нападатели. До края на първото полувреме домакините продължиха да натискат, но това не доведе до гол във вратата на Берое.

Десет минути след началото на втората част дойде и първият точен удар в мач, като той бе дело на Станислав Костов, но Караджов спаси. Това положение обаче, сякаш отвори мача и в следващите минути имаше още няколко голови ситуации пред двете врати.

В 64-ата минута Абубакар Тунгара бе изведен на дясното крило и нахлу в наказателното поле. Последва пас по тревата към Божидар Пенчев, който не успя да нанесе завършващ удар и топката се озова в ръцете на Янко Георгиев.

Три минути след това Иван Тасев измъкна топката на аутлинията и я върна към Чебрайло Макрецкис, който центрира меко отдясно. В наказателното поле Преслав Йорданов стреля с акробатичен удар, но за негово нещастие топката срещна левия страничен стълб на вратата на гостите.

В 77-ата минута "орлетата" имаха нов златен шанс да поведат. Петър Занев изведе Преслав Йорданов сам в наказателното поле, но вратарят на Берое излезе и спаси удара на деветката на Пирин.

Пет минути преди края на редовното време Китан Василев центрира в наказателното поле, където Александър Дюлгеров се забави и не успя да отиграе топката преди Караджов, а вместо това го фаулира.

Натискът на хората на Красимир Петров продължи, но отбраната на Берое успяваше да се справи добре и да задържи нулевото равенство, което светеше на таблото на стадиона в Благоевград след послледия съдийски сигнал.

В следващия кръг Пирин гостува на Ботев Пловдив, като мачът е в събота (15 октомври), докато Берое приема Лудогорец в понеделник (17 октомври).

Пирин - Берое 0:0

Стартови състави:

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев, 18. Мартин Смоленски, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 17. Радослав Цонев, 29. Станислав Костов, 20. Чебраило Макрецкис

Резерви: 1. Марио Кирев, 8. Емил Янчев, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 9. Преслав Йорданов, 10. Славчо Шоколаров, 6. Юлиян Попев

Старши треньор: Красимир Петров

Берое: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 5. Томас Фонтен, 6. Руи Педро, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев (к), 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев

Резерви: 23. Иван Гошев, 9. Луизиньо, 11. Стив Траоре, 15. Георги Динков, 18. Митко Митков, 44. Николай Николаев, 77. Божидар Пенчев

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо