3. Пирин и Берое откриват кръга, треньорът на "орлетата" хвали заралии

Пирин и Берое откриват кръга, треньорът на "орлетата" хвали заралии

Една дилема за наставника на старозагорци

Мениджърът на Пирин (Благоевград) Уорън Фийни похвали сериозно играта на Берое преди днешното гостуване под Аязмото.

С двубоя в Стара Загора, който започва в 17:30 часа, се дава началото на 15-ия кръг в Първа лига.

"За нас това е възможност да се реабилитираме за поражението срещу Ботев Пловдив в последния кръг преди прекъсването. Загубихме тази среща, но като цяло мисля, че не заслужавахме това да се случи, което е разочароващо. Берое е много добър отбор. Още когато дойдох в България, ми направи впечатление начинът им на игра, имат силни футболисти и са приятен за гледане отбор. Очаква ни труден мач и това е ясно. Но ние нямаме друг избор, освен да търсим точки, а това ще стане с вяра и като демонстрираме играта от последните мачове. Остават ни пет мача до зимната пауза и в тях трябва да спечелим колкото се може повече точки", заяви Фийни.

В групата се завръща опитният Светослав Дяков, който се възстановяваше от операция.

В началото на сезона орлетата паднаха от Берое с 2:3 у дома, след като до 86-ата минута водеха с 2:1, пише „Тема спорт“ и посочва, че единствената въпросителна в състава на Берое преди днешното домакинство е кой измежду Камен Хаджиев и Георги Динков да заеме мястото до Омар Сако и Александър Цветков.

И срещу орлетата старозагорци едва ли ще избягат от любимата си в последно време схема 3-5-2. Отдясно във втори мач ще се изявява най-новата придобивка на заралии Джонатан Перейра.

Взетият от пловдивския Ботев през лятото бразилец дебютира при категоричния успех срещу Локомотив София с 3:0, влизайки като резерва на полувремето.

Сега обаче вероятно той ще е титуляр. Което оставя извън сметките за пореден път Стив Фуртадо. По левия фланг пък ще играе Александър Василев.