3. Пирин и Черноморец се разходиха за 1:1 (видео + снимки)

Пирин и Черноморец се разходиха за 1:1 (видео + снимки)

Домакините се спасиха след скучен хикс на стадион "Христо Ботев"

Пирин и Черноморец изиграха слаб мач и заслужено поделиха по една точка след равенство 1:1. Така домакините остават официално в елитния ни ешелон и догодина, а момчетата на Георги Василев стоят комфортно в средата на таблицата.

И двата гола паднаха преди почивката. Гостите започнаха по-добре мача и имаха няколко добри положения. Най-доброто дойде в 12-тата минута, когато Костадинов бе изведен с дълъг пас сам срещу Аршинков, но стреля право във вратаря на домакините.

В 26-тата минута по същия начин зад отбрната на Пирин остана Георги Андонов, който не сгреши и майсторски прати топката между краката на Аршинков за 0:1.

Голът на "акулите" сякаш събуди домакините, които до този момент се отчетоха само с 2 неточни удара над вратата на Антон Карачанаков в 13-тата и 25-тата минута. Те постепенно поеха инициативата и успяха да изравнят до почивката.

В 39-тата минута съдията отсъди пряк свободен удар за благоевградчани. След изпълнението му топката срещна ръката на човек от стената на гостите и реферът посочи нов фаул, този път точно на границата на наказателното поле. Голмайсторът на Пирин Иван Цветков изпълни перфектно и направи 1:1. След попадението играчите и щаба на Черноморец 2 минути бурно оспорваха отсъждането на свободния удар, довел до гола, а съдията показа 2 жълти картона за протестите.

През втората част никой от двата тима не търсеше особено много победата. Пирин бе доволен на точката, която го остави в „А” група, а Черноморец нямаше стимул да търси трите точки. Пропуски пред двете врати направиха Карачанаков за домакините и Андонов за гостите.