3. Пирин и Спартак не излъчиха победител в "дербито на опашкарите"

Пирин и Спартак не излъчиха победител в "дербито на опашкарите"

Пирин (Благоевград) и Спартак (Варна) не се победиха в доста скучен мач, който завърши при нулево реми. Двубоят на стадион „Христо Ботев” премина под диктовката на домакините, но „орлетата” не успяха да материализират игровото си превъзходство, а на два пъти и гредите помагаха на гостите. Над всички в срещата бе вратарят на Спартак Зоран Банович, който отрази всички опасни изстрели към неговата врата и запази шансовете на „соколите” за спасение.

Мачът започна със силен домакински натиск, като още в началните минути голмайсторът на „орлетата” Спас Делев пробва рефлекса на стража на Спартак Зоран Банович. В 11-ата минута Даниел Пеев напредна и изведе Драги Коцев на стрелкова позиция в полето на Спартак. Той финтира Банович и стреля в опразнената врата, но Боян Илиев със сетни усилия изчисти кълбото от голлинията. Седем минути по-късно Спас Делев стреля от границата на наказателното поле, Банович не се намеси уверено, а топката се удари в левия страничен стълб и излезе в корнер. Николов изпълни ъгловия удар, Георгиев надскочи отбраната на гостите и стреля с глава, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

В 35-ата минута Драги Коцев стреля от 20-ина метра, но ударът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Банович. „Орлетата” тотално надиграха противника си през тази първа част, докато гостите отправиха само един опасен изстрел към вратата на Макенджиев.

Още на почивката старши треньорът на Пирин Наджи Шенсой пусна в игра Марио Метушев и Калоян Стоянов, които трябваше да освежат атаката на Пирин. Спас Делев получи топката в полето на гостите, но се подхлъзна и слабият му удар бе уловен от Банович. В 70-ата минута Паланков подаде на Калоян Стоянов, който стреля много опасно в горния десен ъгъл, но Банович отново се намеси авторитетно. Седем минути преди края на мача Метушев намери Коемджиев на точката за изпълнение на дузпи, но ударът му бе спасен от Банович. До края на мача домакините не успяха да материализират игровото си превъзходство, а гостите изпълниха целта си, като си тръгнаха с точка от негостоприемния стадион "Христо Ботев".

След тази спечелена точка Пирин продължава да заема 11-ото място в класирането с актив от 25 точки, а Спартак има 2 точки по-малко и остана на 13-ата позиция.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо