3. Пирин надхитри Ботев (Пд) и спечели с 2:1 (ВИДЕО)

Пирин надхитри Ботев (Пд) и спечели с 2:1 (ВИДЕО)

Даниел Младенов и Александър Башлиев бележат за "орлетата", голът за "канарчетата" вкара Тодор Неделев

Пирин постигна важна победа над Ботев (Пд) с 2:1 в мач от шестия кръг на Първа професионална лига.

Попаденията за „орлетата” отбелязаха Даниел Младенов и Александър Башлиев. За „канарчетата” се разписа Тодор Неделев от дузпа през първата част, с която отборът от Пловдив изравни резултата.

Двубоят започна добре за Пирин, който излезе напред в резултата с първия си точен удар. Даниел Младенов бе намерен в наказателното поле при преодолян вратар и откри резултата. Станислав Костов бе изведен в коридор отдясно и от аутлинията успя да центрира остро. Вратарят Георгиев пресече подаването, но до топката първи стигна Румен Сандев, който пусна към Младенов и резултата бе открит.

В 12-ата минута Ботев отговори чрез  Стенио, който отправи много силен шут, но Аргилашки плонжира и улови.

В 28-ата минута бе отсъдена дузпа за Ботев. Стенио изведе Крум Стоянов, който бе съборен от хвърлилият се в краката му Аргилашки. Това бе грешка на вратаря, който закъснея с шпагата си и направи дузпа.

Зад топката при единадесетметровия наказателен удар застана Тодор Неделев, който с мощен удар в десния ъгъл не остави шанс на Аргилашки и изравни резултата.

В първата минута на добавеното на първото полувреме Тони Тасев отправи мощен диагонален удар, след който топката се отби в напречната греда. Трябва да се отбележи, че вратарят на Ботев Георгиев докосна топката с върха на пръстите, което се оказа решаващо.

За разлика от равностойното първо полувреме, то през второто на терена имаше само един отбор, който доминираше. Това бе Пирин чиято настойчивост даде резултат в 70-ата минута, когато Александър Башлиев отбеляза за 2:1.

Разбъркване в наказателното поле на Ботев предизвика хаос и карамбол и след като Стенио изби от голлинията Башлиев бе най-съобразителен и прати топката в мрежата.

Оттук до края Ботев неможа да отговори на предизвикателството и Пирин заслужено се поздрави с победа, с която изпревари жълто-черните в класирането.